Opublikowano: 02.12.2020 16:01

Odpowiedź Komendanta Stołecznego Policji na pismo Rektora

Odpowiedź dotyczy wkroczenia funkcjonariuszy policji w dniu 28 listopada 2020 r. na teren Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW.

W odpowiedzi na pismo Rektora Politechniki Warszawskiej skierowane do Komendanta Stołecznego Policji, w dniu dzisiejszym zostały złożone wyjaśnienia, dotyczące okoliczności wkroczenia służb policyjnych na teren Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej w dniu 28 listopada 2020 r. Komendant Stołeczny Policji nadisnsp. Paweł Dobrodziej w piśmie adresowanym do Jego Magnificencji podkreślił, że działania nie były skierowane przeciw społeczności akademickiej, ani też przeciwko autonomii Politechniki Warszawskiej. Zapewnił jednocześnie o dobrych relacjach z naszą Uczelnią. Komendant zaznaczył, że sytuacja do której doszło w dniu 28 listopada 2020 r. nie powinna mieć miejsca, składając tym samym wyrazy ubolewania.

Rektor Politechniki Warszawskiej otrzymał w piśmie informację o niezwłocznym opuszczeniu terenu Politechniki Warszawskiej przez policjantów, gdy tylko zostali powiadomieni o fakcie przebywania w obrębie Uczelni. Komendant Stołeczny Policji wyraził nadzieję, aby ten jednostkowy incydent nie położył się cieniem na wspólnych relacjach.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba Rektor Politechniki Warszawskiej wyraża głęboką nadzieję, że podległe Komendantowi służby zostaną powiadomione o regulacjach dotyczących ustawowych zasad utrzymania porządku na terenach uczelni publicznych i zasadach dotyczących możliwości wkraczania na ten teren przez służby państwowe odpowiedzialne za utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego, tak aby w przyszłości nie dochodziło już do tego typu zdarzeń.

Stanowisko Politechniki Warszawskiej w sprawie wkroczenia funkcjonariuszy policji w dniu 28 listopada 2020 r. na teren Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW