Opublikowano: 16.07.2021 08:50

Nagrody za najlepsze prace dyplomowe o rozwoju Warszawy

W tym roku nagrody zostały przyznane po raz szósty, fot. pixabay

Cztery prace zrealizowane na naszej Uczelni zostały docenione przez kapitułę Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy.

Główną nagrodę za pracę magisterską otrzymała mgr inż. arch. Maria Grzeszczakowska z Wydziału Architektury za dyplom pt. „Współczesne przekształcenia warszawskich kamienic czynszowych. Zachowanie wartości zabytkowych w procesie rewaloryzacji na przykładzie budynku wielorodzinnego przy ul. Waliców 10 w Warszawie”. Promotorem pracy był dr inż. arch. Marcin Górski.

Wyróżnienia za dyplomy magisterskie przyznano mgr inż. arch. Marcie Kubasińskiej z Wydziału Architektury za pracę pt. „Osiedle cyrkularne wykorzystujące zasady ekonomii obiegu zamkniętego. Projekt zagospodarowania dla fragmentu dzielnicy Wilanów” (promotor: dr inż. arch. Artur Filip) i mgr. inż. Michałowi Pietruszce z Wydziału Geodezji i Kartografii za pracę pt. „Wielokryterialna analiza czasowo-przestrzenna lokalizacji stacji pomiarów jakości powietrza z wykorzystaniem danych wieloźródłowych” (promotor: dr iż. Anna Fijałkowska).

W konkursie wyróżniono także rozprawę doktorską dr inż. arch. Krystyny Ilmurzyńskiej z Wydziału Architektury pt. „Ewolucja przestrzenna Ursynowa Północnego w Warszawie w latach 1971-2018”. Promotorką pracy była dr. hab. inż. arch. Katarzyna Pluta, prof. uczelni.

To szósta edycja konkursu, w którym nagradzane są najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego Warszawy.

Więcej informacji i lista laureatów na stronie muzeumwarszawy.pl