Opublikowano: 03.12.2022 21:34

Kiermasz Świąteczny PW 2022 za nami

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze wydarzenie i wsparli zbiórkę na Stypendium pod choinkę dla studentów i doktorantów PW. Dzięki hojności naszych darczyńców zebraliśmy rekordową kwotę - 33 794 zł.

Zdjęcie świątecznej iluminacji Gmachu Głównego

W tym roku nasz Kiermasz trwał przez trzy dni - od 1 do 3 grudnia

W politechnicznym domku w zamian za datek można było - zgodnie z tradycją - otrzymać uczelniane gadżety: kultowe skarpetki, a także kubki, filiżanki, torby, czapki, rękawiczki, gry, ozdoby świąteczne, pierniki, Miód Rektorski z pasieki PW znajdującej się na terenie CEZAMAT-u czy oryginalną politechniczną zastawę stołową sprzed 50 lat. Po raz pierwszy pojawiło się rękodzieło wykonane i przekazane przez pracowników, studentów i doktorantów PW. Nie potrzebujemy lepszego dowodu, że wśród naszej społeczności nie brakuje artystycznych talentów i ludzi o wielkich sercach. 

Pierwszego dnia Kiermaszu poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji Stypendium pod choinkę. Wyróżnienia otrzymało piętnaście osób: Aleksandra Bandzerewicz, Łukasz Biedrowski, Daryna Budiakivska, Kinga Hernet, Julia Janiszewska, Mateusz Kajkowski, Krzysztof Kolankowski, Julia Kosińska, Agnieszka Łukasiak, Maria Muszyńska, Rafał Nowicki, Adrianna Piasek, Agata Popis, Priyanka Roy Chowdhury i Mike Ryan. Więcej o stypendystach piszemy w tekście podsumowującym akcję

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyli Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba, Prorektor ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski, Kanclerz dr Jolanta Ewartowska i Przewodnicząca Komisji Socjalnej Samorządu Studentów Ewa Ziętek. 

Dziekani i Prodziekani Wydziałów odebrali od Rektora specjalne świąteczne przesyłki - choinki oraz zestaw politechnicznych ozdób. Prof. Zaremba podkreślał, że to symbol jedności całej naszej Uczelni. Akcja była kolejną nowością w programie Kiermaszu. 

Rozpoczęcie okresu świątecznego na Politechnice zostało przypieczętowane prezentacją nowych dekoracji Gmachu Głównego, w tym nowej iluminacji i choinek, ozdobionych m.in. politechnicznymi zawieszkami. Będą nam ona towarzyszyć przez kilka najbliższych tygodni. 

Kiermasz za nami, ale mamy nadzieję, że świąteczny nastrój zostanie z nami na długo, może nawet do kolejnej edycji naszego wydarzenia?

Zdjęcie osób stojących przy domku PW na Kiermaszu Świątecznym

Nasz domek przyciągnął wiele osób - z Politechniki i nie tylko

Zdjęcie skarpetek i rękawiczek PW leżących na ladzie

Hitem Kiermaszu były m.in. politechniczne skarpetki - to też już tradycja

Zdjęcie słoików Miodu Rektorskiego w koszyku

W zamian za datek można było także otrzymać Miód Rektorski 

Zdjęcie rękodzieła i zastawy PW leżących na ladzie

Nowości na naszym Kiermaszu - rękodzieło i oryginalna politechniczna zastawa stołowa sprzed lat

Zdjęcie laureatów Stypendium pod choinkę z przedstawicielami Władz PW

Laureaci Stypendium pod choinkę z przedstawicielami Władz PW