Wszystkie wydarzenia

XXXII Forum Ekonomiczne

05.09 godz. 12:00 − 07.09 godz. 23:00

Karpacz

Forum Ekonomiczne jest największą konferencją polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej. Dyskutuje się na niej nie tylko o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

W jednym z paneli eksperckich pt. "Znaczenie inwestycji firmy Intel na Dolnym Śląsku dla ekosystemu półprzewodników w Polsce i Europie" weźmie udział dr inż. Ewa Ura-Bińczyk z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Panel odbędzie się 6 września o godz. 12.55.

Uczestnicy będą rozmawiać o szansach rozwoju biznesu oraz nauki w ujęciu interdyscyplinarnym, w tym o możliwościach rozwoju sektora zaawansowanych technologii przy współpracy z biznesem oraz instytucjami nauki oraz dostosowaniu kierunków kształcenia do wymagań nowej rzeczywistości.

W ramach Forum Ekonomicznego odbędzie się też 36. konferencja Europa Karpat. W części "Prezentacje Konferencji Warszawskiej, cz. I" wystąpi dr inż. arch. Paweł Trębacz z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Temat jego wystąpienia to "Polskie projekty odbudowy Ukrainy - budowa domów na zniszczonych terenach". Wydarzenie z udziałem naszego naukowca zaplanowano na 7 września na godz. 13.45.

XXXII Forum Ekonomiczne trwa od 5 do 7 września 2023 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.forum-ekonomiczne.pl.