Wszystkie wydarzenia

Wykład: TOPTECHNIKA - Wyzwania napotykane przy wprowadzeniu sztucznej inteligencji do urządzeń medycznych

21.03 godz. 16:15 − 21.03 godz. 17:15

Gmach Główny PW, Pl. Politechniki 1, s. 134

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na wykład Jerzego Orkiszewskiego, który omówi problemy napotykane przy wprowadzaniu rozwiązań AI do terapeutycznych urządzeń medycznych.

Prelegent pracował w wielu firmach w Dolinie Krzemowej, które zajmowały się projektowaniem laserowych urządzeń medycznych. Zajmował stanowiska inżynierskie, kierownicze i menadżerskie. Jest autorem szeregu patentów z dziedziny zastosowań laserów i urządzeń generujących fale elektromagnetyczne w medycynie, ze szczególnym uwzględnieniem okulistyki i dermatologii. Od 2005 r. Jerzy Orkiszewski pełni funkcję prezesa US-Polish Trade Council, organizacji pozarządowej skupiającej się na budowaniu relacji w obszarach technologii, biotechnologii i edukacji pomiędzy przedsiębiorstwami i uczelniami Polski i Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji o wykładzie i prelegencie na stronie www.csz.pw.edu.pl.