10.04 godz. 19:00 − 24.04 godz. 19:00

Online

WUT e-Racing Cup to studencka liga wyścigowa Assetto Corsa organizowana przez Koło Naukowe WUT Racing we współpracy z Republic of Simracers.

Podczas eventu znajdziemy się na trzech różnych torach. W sobotę 10 kwietnia odwiedzimy Brands Hatch GP, żeby tydzień później (17.04) znaleźć się na kultowym Mugello. Miejsce, w którym odbędzie się ostatni wyścig (24.04), zależy od samych zawodników, którzy poprzez głosowanie będą mogli wybrać pomiędzy Silverstone GP, Monzą, a Nurburgringiem GP. To właśnie tam odbędzie się ostateczna walka o tytuł pierwszego zwycięzcy WUT e-Racing Cup.

Każda runda składa się treningów w formie prekwalifikacji, kwalifikacji oraz aż dwóch wyścigów. W prekwalifikacjach będzie można w nich uczestniczyć przez tydzień pomiędzy rundami, a także w dniu wyścigu, co zdecydowanie ułatwi zawodnikom odnalezienie najlepszej linii wyścigowej. Kwalifikacje będą 15-minutowym starciem o jak najwyższe miejsce startowe w pierwszym wyścigu. Nie będą one obowiązywać jednak w drugim wyścigu, ponieważ tam kierowcy z czołowej 10 ustawią się w kolejności odwrotnej do wyników głównych zawodów.

Aby wziąć udział w WUT e-Racing Cup, wystarczy aktualny status studenta, zaobserwowanie profilu WUT Racing na Facebooku oraz wypełnienie formularza znajdującego się na wydarzeniu.

Więcej informacji można znaleźć na profilu Koła Naukowego WUT Racing na Facebooku.

Model samochodu Praga R1, za kierownicą którego zasiądą uczestnicy WUT e-Racing Cup