Wszystkie wydarzenia

ŚRODOwiskowe Seminarium Fotoniczne: Światłowodowe siatki Bragga

14.06 godz. 15:00

Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki, Warszawa, ul. Wólczyńska 133, sala konferencyjna nr 2

Zapraszamy na 9. ŚRODOwiskowe Seminarium Fotoniczne, które organizuje Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki.

Gościem będzie dr hab. Inż. Tomasz Osuch z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, który opowie o światłowodowych siatkach Bragga. Siatki Bragga są znane od dekad i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród naukowców i inżynierów zajmujących się technologiami fotonicznymi oraz zastosowaniem rozwiązań światłowodowych w różnych obszarach przemysłu. Co wyjątkowego mają w sobie światłowodowe siatki Bragga?

Wykład potrwa ok. 40 minut. Zostanie poprzedzony wystąpieniem dr. inż. Marcina Franczyka „Światłowód z dużym rdzeniem nanostrukturyzowanym domieszkowanym tulem do zastosowań laserowych”, które potrwa ok. 15 minut.

Seminarium poprowadzą prof. dr hab. inż. Ryszard Buczyński i dr Paweł Socha.