Wszystkie wydarzenia

Spotkanie inaugurujące międzynarodowy projekt OMINO

12.01 godz. 09:00 − 12.01 godz. 10:00

Gmach Wydziału Fizyki, ul. Koszykowa 75, sala 111

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące międzynarodowy projekt OMINO (Overcoming Multilevel INformation Overload), kierowany przez prof. Janusza Hołysta z Wydziału Fizyki PW. OMINO będzie pierwszym projektem koordynowanym przez Politechnikę Warszawską w ramach programu ramowego EU Horyzont Europa.

Projekt pozwoli na interdyscyplinarne badania problemu znanego jako information overload – przeciążenia informacjami, które powoduje dyskomfort poznawczy i utrudnia skuteczną analizę jednocześnie napływających wielu treści z uwagi na trwającą eksplozję informacyjną i masowe rozprzestrzenianie się informacji o niskiej jakości.

Podczas kick-off meeting uczestnicy projektu OMINO przedyskutują postępy w dotychczasowych badaniach przeciążenia informacyjnego oraz omówią plan współpracy na zbliżające się miesiące. Gościem spotkania będzie m.in. prof. Mariusz Malinowski, Prorektor PW ds. Nauki.

Wszystkich zainteresowanych tematyką OMINO zapraszamy na otwartą część spotkania inauguracyjnego projekt.

Więcej informacji o projekcie na stronie ominoproject.eu