Wszystkie wydarzenia

Odsłonięcie repliki szybowca PW-5

15.10 godz. 14:30

przy budynku Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW (wejście na teren kampusu bramą od ul. Niepodległości)

Pełnowymiarowa replika szybowca PW-5, dzieło naszych inżynierów oraz studentów, zostanie odsłonięta podczas uroczystości związanych z 60-leciem utworzenia Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Szybowiec PW-5 został zaprojektowany w zespole dr. Romana Świtkiewicza jako polska propozycja do konkursu na szybowiec klasy światowej. 13 marca 1993 r. Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) wybrała go jednomyślnie jako zwycięzcę. Do 2010 r. zbudowano około 300 egzemplarzy szybowca.

Podczas uroczystości odsłonięcia repliki szybowca będzie można spotkać się z jej twórcami.