Wszystkie wydarzenia

Meetoza: "Wstęp do astrobiologii: co mają wspólnego priony, kosmos i początki życia na Ziemi"

18.05 godz. 18:30

Online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone astrobiologii.

W ramach wykładu Dr Tomasz Zajkowski opowie o swoich badaniach prowadzonych w NASA Ames Research Center i na Uniwersytecie Stanforda, wyjaśni, czym jest astrobiologia oraz w jaki sposób badania nad chorobami neurodegeneracyjnymi doprowadziły do odkrycia mechanizmów agregacji białek, które mogły mieć znaczenie w początkach życia na Ziemi.

Dr Tomasz Zajkowski jest absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie odbywa staż podoktorski w NASA Ames Research Center w Dolinie Krzemowej.

Więcej informacji o spotkaniu

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z wybitnymi jednostkami, których pasją i pracą jest biotechnologia, biologia, chemia, a także nauki medyczne. Co miesiąc mają okazję przekazać swoją wiedzę, odpowiedzieć na nurtujące pytania lub po prostu - zainspirować. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.