Wszystkie wydarzenia

Meetoza: Transferowe RNA, czym jesteś, dokąd zmierzasz?

14.06 godz. 18:00

Online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone tRNA.

Transferowe RNA to molekularne transportery, które swoim dwuniciowym fragmentom zawdzięczają drugorzędową strukturę przypominającą liść koniczyny. Jakie tajemnice skrywa ten rodzaj RNA? zapraszamy na wykład, który poprowadzi dr hab. inż. Małgorzata Adamczyk z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków.

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na Facebooku