Wszystkie wydarzenia

Meetoza: How the flatland can vertically expand and the case of novel two-dimensional structures

24.11 godz. 19:00

Online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone strukturom dwuwymiarowym. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Gościem będzie dr hab. inż. Agnieszka Maria Jastrzębska, profesor uczelni z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej - założycielka i prezeska spółki spin-off ADJ Nanotechnology. Prof. Jastrzębska przewodzi interdyscyplinarnym zespołem badawczym na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Zakładzie Materiałów Ceramicznych i Polimerowych. Jej zakres badań związany jest z zastosowaniem nanotechnologii w bioaktywnych materiałach złożonych z wielofunkcyjnych struktur nanokompozytowych. Obecnie jej badania łączą biomedyczne, środowiskowe i katalityczne zastosowanie nowych, dwuwymiarowych materiałów. Publikowała artykuły w wysoko recenzowanych czasopismach naukowych, przyczyniła się do powstania książek wydawanych przez Springer Nature oraz Elsevier oraz otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Znalazła się w światowym TOP 2% naukowców na rok 2021. W 2021 roku zdobyła Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej i wyróżnienie w 24. edycji corocznego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. W 2022 roku otrzymała Gospodarczą Nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Badania + Rozwój”.

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku