Wszystkie wydarzenia

Meetoza: Co to jest epigenetyka?

26.01 godz. 19:30

Online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone epigenetyce - nauce zajmującej się dziedziczonymi zmianami ekspresji genów, które nie są związane ze zmianami w sekwencji DNA.

Prelegentem będzie dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz - kierownik Samodzielnej Pracowni Epigenetyki Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Doświadczenia naukowe zdobywał m.in. w jednym z najlepszych ośrodków onkologicznych w Australii - Peter MacCallum Cancer Centre, Karolinska Institute w Szwecji czy Aarhus Institute of Advanced Studies w Danii (przez trzy lata realizował tam stypendium w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship).

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z wybitnymi jednostkami, których pasją i pracą jest biotechnologia, biologia, chemia, a także nauki medyczne. Co miesiąc mają okazję przekazać swoją wiedzę, odpowiedzieć na nurtujące pytania lub po prostu - zainspirować. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.