Wszystkie wydarzenia

Meetoza: Caenorhabditis elegans jako narzędzie do modelowania chorób człowieka

17.04 godz. 17:00

Online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone organizmom modelowym - Caenorhabditis elegans, czyli nicieniom.

Kiedy mówi się o organizmach modelowych, na myśl przychodzą szczury albo pałeczki E.Coli. Mało kto jako pierwszy wymieni Caenorhabditis elegans - gatunek nicienia, który także jest szalenie istotnym obiektem badań. To właśnie jego wykorzystanie w modelowaniu chorób człowieka będzie tematem najbliższej meetozy. Gościem będzie dr Katarzyna Arczewska, która od kilkunastu lat w swoich badaniach wykorzystuje organizm modelowy nicienia C. elegans.

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na Facebooku