Wszystkie wydarzenia

Konferencja „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce”

02.12 godz. 09:00 − 03.12 godz. 16:00

Online

W dniach 2-3 grudnia odbędzie się XVI konferencja „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce” organizowana przez pracowników Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Referat otwierający wygłosi prof. Lidia Morawska z Queensland University of Technology (QUT), Australia - fizyczka, specjalistka od fizyki aerozoli, w ostatnim czasie zaangażowana w wiele projektów naukowych poświęconych możliwości rozprzestrzeniania się epidemii drogą powietrzną. W 2021 r. prof. Morawska została zaliczona przez magazyn „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Za szczególne osiągnięcie uznano pokierowanie działaniami grypy naukowców, które doprowadziły do zmiany nastawienia Światowej Organizacji Zdrowia, początkowo negującej powietrzą drogę rozprzestrzeniania COVID-19 oraz nadmiernie przeceniającej rolę kontaktu bezpośredniego oraz drogi kropelkowej.

W konferencji wezmą wdział także inni znani naukowcy polskiego pochodzenia pracujący obecnie w ośrodkach naukowych z Danii, Francji czy Szwecji.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły, w tym informacje o rejestracji są dostępne na stronie konferencji