Wszystkie wydarzenia

Fakty i mity na temat niepełnosprawności

20.05 godz. 11:00 − 20.05 godz. 12:00

Online

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej bierze udział w wydarzeniu „Gra o Karierę - Biuro Karier dla Ciebie” - inicjatywie powstałej z ramienia Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP. Jest to ogólnopolski projekt realizowany w dniach 17-21 maja 2021.Studentów z polskich uczelni biorących udział w "Grze o Karierę" zapraszamy na webinar online " Fakty i mity na temat niepełnosprawności".

Co 8 osoba w naszym kraju ma orzeczenie o niepełnosprawności. Jest bardzo możliwe, że w ciągu naszego życia (czy to w pracy, czy uczelni, czy życiu osobistym) spotkamy się z kimś, kto ma długotrwałe problemy zdrowotne. Kiedy widzimy osobę z niepełnosprawnością, często nie wiemy jak się wobec niej zachować, co mówić, a czego nie, by jej nie urazić. Wokół niepełnosprawności narosło wiele stereotypów i mitów, z którymi czas się rozliczyć.

Biuro Karier PW zaprasza na webinar, podczas którego:

• Dowiesz się, czym jest niepełnosprawność
  • Jakie funkcjonują stereotypy nt. osób z niepełnosprawnością i jak wpływają one na ich sytuację prywatną i zawodową
  • Co mówić, a czego nie w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością
  • Jak się zachowywać wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności

Szczegóły i zapisy.