Wszystkie wydarzenia

Dzień Teledetekcji 2021

21.12 godz. 10:00 − 21.12 godz. 14:00

Online

Tegoroczna konferencja naukowa z okazji Dnia Teledetekcji odbędzie się pod hasłem „Z metropolii na biegun – teledetekcja a klimat”.

Dla uczestników przygotowano dwa panele. Pierwszy z nich obejmuje tematy związane z wpływem zmian klimatycznych na zasoby wodne naszej planety. Drugi panel pozwoli poznać zastosowania teledetekcji w analizie wysp ciepła i zmian powierzchni biologicznie czynnych na obszarach zurbanizowanych.

Prelegentami podczas konferencji będą naukowcy z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Śląskiego, a także przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Instytutu Geodezji i Kartografii oraz firmy Esri Polska.

W przerwach między prelekcjami przewidziano konkursy dla publiczności.

W tym roku konferencja odbywa się po raz dziewiętnasty.

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW "Geoida" oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej Wydziału Geodezji i Kartografii PW.

Więcej informacji na stronie wydarzenia