Wszystkie wydarzenia

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa

Aleja Krakowska 110/114,

02-256 Warszawa

Development Trends In Space Propulsion Systems to doskonałe miejsce do zapoznania się z realizowanymi projektami oraz najnowszymi osiągnięciami w polskim i międzynarodowym przemyśle kosmicznym. Jest to także świetna okazja dla studentów i młodych naukowców do promowania swoich badań, pomysłów i osiągnięć oraz poznania bardziej doświadczonych badaczy.

Tematyka konferencji obejmuje:

• Kosmiczne systemy napędowe (w tym silniki i silniki na paliwo stałe, na ciecz i hybrydy, kosmiczny napęd elektryczny, komponenty i kwestie na poziomie systemu).
  • Ekologiczne paliwa pędne (w tym rozwój, obsługa, testowanie i wykorzystanie paliw przyjaznych dla środowiska).
  • Modelowanie numeryczne silników i silników rakietowych.
  • Układy napędowe pojazdów suborbitalnych i orbitalnych, małych satelitów, dużych platform statków kosmicznych.
  • Urządzenia do testowania silników rakietowych, montaż, integracja i weryfikacja infrastruktury rakietowej oraz napędu statków kosmicznych.

Organizatorami wydarzenia są: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Szczegóły dotyczące programu, rejestracji oraz opłat można odnaleźć na stronie konferencji. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.