Opublikowano: 28.09.2022 14:46

Spotkanie Rektorów Politechnik z Kijowa i Warszawy

Prof. Włodzimierz Kurnik, prof. Michaił Zgurowski i prof. Krzysztof Zaremba

Prof. Michaił Zgurowski, Rektor Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy – Politechniki Kijowskiej odwiedził naszą Uczelnię, gdzie spotkał się z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą oraz Rektorem PW w latach 2005-2012 prof. Włodzimierzem Kurnikiem.

Rozmowy dotyczyły wspólnych działań uczelni. Politechniki Kijowska i Warszawska od 2006 roku realizują umowę o współpracy. Podczas spotkania Rektorzy dyskutowali o jej zaktualizowaniu i rozszerzeniu, m. in. w obszarach nowoczesnego kształcenia oraz mobilności studentów, dydaktyków i badaczy. Prof. Zgurowski i prof. Zaremba omówili także udział reprezentantów Politechniki Kijowskiej w projekcie Tandemy Językowe. To jedno z działań konsorcjum europejskich uniwersytetów ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska i którego partnerem stowarzyszonym jest Politechnika Kijowska. Dzięki temu przedsięwzięciu studenci, doktoranci i pracownicy mogą spotykać się z osobami z uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE i uczyć się ich języków, a także pomagać im w nauce własnego.

Rektorzy rozmawiali też o kolejnych wizytach przedstawicieli uczelni w Kijowie i Warszawie. To będzie dobra okazja do rozszerzenia współpracy między kadrami akademickimi i studentami.