Wyróżnienia dla badaczy z Wydziału Fizyki PW

Opublikowano: 24.09.2021 17:23

Zdjęcie mikroskopu

Podczas 47. Zjazdu Fizyków Polskich nagrodę naukową otrzymał prof. Piotr Magierski, a specjalne dyplomy przyznano naukowcom zaangażowanym w organizację 46. edycji zjazdu.

Politechnika Warszawska partnerem Nowego Europejskiego Bauhausu

Opublikowano: 24.09.2021 12:32

Grafika promująca Nowy Europejski Bauhaus

Zniesienie granic między nauką i technologią, sztuką, kulturą i integracją społeczną, by umożliwić projektantom znalezienie rozwiązań codziennych problemów - to cel interdyscyplinarnego ruchu Nowy Europejski Bauhaus. Jego inicjatorem jest Komisja Europejska, a jednym z partnerów Politechnika Warszawska.

Zdrowsze powietrze dla wszystkich

Opublikowano: 23.09.2021 14:02

Zdjęcie kominów fabrycznych i dymów

Światowa Organizacja Zdrowia zaktualizowała swoje globalne wytyczne dotyczące jakości powietrza z 2005 r. „Mamy nadzieję, że będą miały wpływ na kształtowanie polityki jakości powietrza na całym świecie przez wiele lat” – piszą we wspólnym oświadczeniu towarzystwa medyczne, naukowe i zajmujące się zdrowiem publicznym.

Wykłady zdalne Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Opublikowano: 22.09.2021 10:39

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach zaplanowanych na semestr zimowy 2021/2022.

Ambasador Pakistanu z wizytą na PW

Opublikowano: 21.09.2021 11:59

Zdjęcie Ambasadora Pakistanu w Rzeczypospolitej Polskiej Malika Muhammada Farooqa i Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby

Współpraca w zakresie wymiany studentów, doktorantów i pracowników naukowych była głównym tematem spotkania z Ambasadorem Pakistanu w Rzeczypospolitej Polskiej Malikiem Muhammadem Farooqem. Ambasador rozmawiał z Rektorem PW prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, Prorektorem ds. Nauki prof. dr. hab. inż. Mariuszem Malinowskim i Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej Grzegorzem Robakiem.

Pomiary powietrza w sąsiedztwie tunelu na Ursynowie

Opublikowano: 20.09.2021 17:30

Zdjęcie Południowej Obwodnicy Warszawie w budowie

Konsorcjum z Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej w składzie wykona pomiary jakości powietrza atmosferycznego w obszarze realizowanej drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów (w rejonie tunelu). Wśród wykonawców są także firma Lemitor Ochrona Środowiska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

PW na XXIX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Opublikowano: 20.09.2021 15:54

Zdjęcie ze stoiska PW na targach MSPO 2021

Nasza Uczelnia była jednym z wystawców podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w Kielcach w dniach 7-10 września 2021 roku. Na stanowisku PW zaprezentowaliśmy 15 technologii stworzonych przez naukowców z Wydziałów: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Mechatroniki oraz Elektrycznego.

Badaczka z PW wśród nominowanych do Nagród Naukowych POLITYKI

Opublikowano: 16.09.2021 17:50

Dr inż. arch. Anna Kubicka

Dr inż. arch. Anna Kubicka z Wydziału Geodezji i Kartografii PW znalazła się w gronie finalistów 21. edycji programu Fundacji Tygodnika „Polityka”. Laureatów stypendiów i nagród finałowych poznamy 19 października.

PW na Mazowieckim Salonie Maturzystów

Opublikowano: 16.09.2021 16:29

Kandydaci na studia korzystający z komputera przenośnego

Do zobaczenia na wirtualnym stoisku!

Tablety z PW powędrowały do uczniów

Opublikowano: 10.09.2021 14:07

Zdjęcie z przekazania tabletów dla uczniów szkoły podstawowej

W ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą Politechnika Warszawska przekazała sprzęt komputerowy Szkole Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej.