Przejdź do treści
Obraz
Na zdjęciu Marcin Stanecki – Główny Inspektor Pracy oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz – Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PW stoją na tle ścianek i ściskają sobie dłonie

Bezpieczeństwo w budownictwie – wspólna troska Politechniki Warszawskiej i Państwowej Inspekcji Pracy

Na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej podpisano porozumienie o współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. To kolejny krok w stronę systemowego podejścia do edukacji przyszłych inżynierów w zakresie bezpieczeństwa pracy i odpowiedzialności zawodowej.
Obraz
Na zdjęciu grupa stojących osób: przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Ministrem Nauki Marcinem Kulaskiem i Dyrektorem NCBR prof. Jerzym Małachowskim

Politechnika Warszawska wśród laureatów konkursu „Centra wiedzy o dostępności”

Jedenaście polskich uczelni utworzy centra wiedzy o dostępności lub rozszerzy działalność tych już istniejących. Na propagowanie wiedzy o dostępności oraz współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, która doprowadzi do wypracowania innowacyjnych produktów i usług w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy blisko 47 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).
Obraz
Na zdjęciu rozwijający się zapłon hipergoliczny mieszanki paliwa i utleniacza podczas testów laboratoryjnych

Studenci PW z nagrodą w międzynarodowym konkursie Student Aerospace Challenge

Zespół OrbitWUT, tworzony przez studentów Politechniki Warszawskiej, zdobył nagrodę ArianeGroup w prestiżowym konkursie Student Aerospace Challenge 2024/25. Wydarzenie, organizowane przez Astronaut Club Européen we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), ArianeGroup oraz Dassault Aviation, przyciągnęło zespoły z czołowych uczelni technicznych z całej Europy.
Obraz
Na zdjęciu: motyl siedzący na kwiatku

Skrzydła motyli pod lupą naukowców z Wydziału Fizyki PW

Prof. Mariusz Zdrojek i dr inż. Anna Wróblewska z Wydziału Fizyki PW uczestniczą w projekcie dotyczącym tworzenia nowych materiałów do pasywnego ogrzewania i chłodzenia budynków, które są inspirowane naturą. Zespół projektowy zbada, jak czarne motyle i pająki pochłaniają światło, a białe owady je odbijają. Wszystko, by lepiej zarządzać temperaturą w budynkach.