Opublikowano: 22.04.2021 08:52

Nasi studenci w finale konkursu KOKOS

Siedem projektów tworzonych lub współtworzonych przez reprezentantów Politechniki Warszawskiej znalazło się w finale ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów poznamy 25 kwietnia 2021 roku podczas wirtualnej gali finałowej.

Grafika zapowiadająca finał KOKOS-a

Zachęcamy do oglądania gali finałowej online, fot. KOKOS

W kategorii Vehicle o zwycięstwo walczą:

W kategorii Smart Robots finalistami są:

  • program Sirius polegający na budowie i rozwoju łazików marsjańskich – projekt Studenckiego Koła Astronautycznego (działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa),
  • robot humanoidalny NEO – konstrukcja międzyuczelnianego zespołu: Kamila Kalińskiego (Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej), Tomasza Płóciennika (Politechnika Wrocławska) i Filipa Tomczyka (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie).

Na wygraną w kategorii Life Upgrade szansę ma e-MaksPower Team z projektem autonomicznego bolidu elektrycznego e-MaksPower+.

W kategorii Joker Politechnikę Warszawską reprezentuje OKOŃ Team z Koła Naukowego Robotyków (działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) i łódź podwodna OKOŃ V2.

Lista wszystkich finalistów jest dostępna na facebookowym profilu KOKOS-a.

KOKOS to inicjatywa skierowana do studentów najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Celem konkursu jest wyłonić i nagrodzić najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontować ich prace z wymagającym światem biznesu oraz pomóc w komercjalizacji projektów i pozyskaniu inwestorów.

W tym roku projekty można było zgłaszać w sześciu kategoriach: Railway, Vehicle, Life Upgrade, Smart Robots, Ecology i Joker.

Konkurs organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Zapraszamy do oglądania gali finałowej