Opublikowano: 06.10.2023 09:26

Podziękowania za listy gratulacyjne z okazji nowego roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego to jeden z momentów w życiu Uczelni, kiedy w szczególny sposób doświadczamy, że pamiętają o nas przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, nauki i biznesu. Nie tylko poprzez ich bezpośredni udział w wydarzeniu, ale również za sprawą licznych listów z gratulacjami i życzeniami, które otrzymujemy.

Nie sposób odczytać podczas uroczystości wszystkich ciepłych słów kierowanych do naszej Uczelni, studentów i pracowników. Bardzo za nie dziękujemy i mamy nadzieję, że życzenia się spełnią.

Otrzymaliśmy listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a także Komendantów Komendy Głównej Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Swoje słowa skierowali do nas Prezesi: Naczelnego Sądu Administracyjnego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Głównego Urzędu Miar, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Państwowej Agencji Atomistyki, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, a także Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Główny Geodeta Kraju, Główny Inspektor Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Dyrektor Zarządzająca firmy Esri Polska.

Jak wielu przyjaciół mamy wśród innych uczelni pokazują życzenia Rektorów: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Białostockiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej. Gratulacje przesłały również władze: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego, Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Bardzo dziękujemy również za listy skierowane do nas przez Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Przewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Dyrektora Generalnego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.