Przejdź do treści

Opublikowano: 03.11.2023 11:01

Jesteśmy popularni wśród kandydatów

PW od lat należy do najpopularniejszych uczelni wśród kandydatów na studia

Ministerstwo Edukacji i Nauki podsumowało wyniki rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024. Politechnika Warszawska była trzecią najczęściej wybieraną uczelnią według ogólnej liczby zgłoszeń i także trzecią pod względem liczby zgłoszeń na jedno miejsce.

Na PW przyjęliśmy 38 091 aplikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Więcej zgłoszeń odnotowały Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński. Na naszej Politechnice mieliśmy średnio 7 zgłoszeń na jedno miejsce. Nieco pod tym względem ustępujemy Politechnice Gdańskiej (7,9) oraz Politechnice Poznańskiej (7,1).

Wśród studiów najchętniej wybieranych w tym roku przez kandydatów nie mogło zabraknąć kierunków prowadzonych na PW. Zestawienie popularności według ogólnej liczby zgłoszeń otwiera informatyka, a w czołówce są też m.in. budownictwo, biotechnologia czy zarządzanie i inżynieria produkcji. W rankingu kierunków według liczby zgłoszeń na jedno miejsce dominują studia informatyczne, w tym dostępne w naszej ofercie informatyka i systemy informacyjne oraz inżynieria Internetu rzeczy.

Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich przyjęto 336 952 osoby, z czego 225 365 w uczelniach publicznych. Pełne podsumowanie jest dostępne na stronie MEiN.

Podobne tematy: