Opublikowano: 14.12.2022 09:17
Dyrektor Studium Języków Obcych PW na czele stowarzyszenia SERMO
Lucyna Skwarko została nową prezes Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych. Kadencja potrwa do 2026 roku.
Nowy zarząd SERMO tworzą także wiceprezes Joanna Patan z Politechniki Koszalińskiej, sekretarz Jolanta Wielgus z Politechniki Gdańskiej, skarbnik Iwona Frankiewicz z Politechniki Wrocławskiej i specjalista ds. PR Mirosława Ropelewska z Politechniki Warszawskiej.
– Celem statutowym Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO jest integracja i wymiana doświadczeń i dobrych praktyk – zaznacza Lucyna Skwarko, Dyrektor Studium Języków Obcych PW i nowa prezes SERMO. – Zadanie prezesa polega na podejmowaniu działań zmierzających do ujednolicania procedur, co sprzyja podnoszeniu jakości nauczania języków obcych na uczelniach. Bardzo ważnym zadaniem jest promowanie wspólnego Egzaminu ACERT oraz upowszechnienie akredytacji ośrodków języków obcych prowadzonej przez Komisję Akredytacyjną SERMO. Na mocy umowy podpisanej przez SERMO i KAUT posiadanie akredytacji SERMO premiowane jest dodatkowymi punktami przyznawanymi przez KAUT podczas akredytacji poszczególnych kierunków.
– Ważnym zadaniem jest dla mnie zintegrowanie środowiska administracji ośrodków języków obcych, na wzór Forum Dziekanatów – podkreśla Mirosława Ropelewska, zastępca dyrektora SJO PW ds. administracyjnych i nowa specjalistka ds. PR w SERMO. – Możliwość wymiany stosowanych rozwiązań w obsłudze studentów i wymiany doświadczeń są bezcenne. Jako osoba odpowiedzialna za promocję będę realizować cele SERMO polegające na pozyskaniu nowych członków Stowarzyszenia.
Podczas walnego zebrana członków SERMO, które odbyło się 24 listopada 2022 roku w Łodzi, wybrano również Komisję Rewizyjną. W jej składzie są Małgorzata Rachwalska-Mitas z Politechniki Śląskiej, Mirosława Knapik-Jach z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Agnieszka Dudzik z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
SERMO to ogólnokrajowe stowarzyszenie zrzeszające kadrę kierowniczą ośrodków akademickich zajmujących się nauczaniem języków obcych. Za cel stawia sobie stworzenie organizacji integrującej oraz reprezentującej interesy lektorów na uczelniach. SERMO umożliwia dzielenie się doświadczeniem i dobrymi pomysłami, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i rozwój umiejętności przydatnych w kierowaniu zespołem. Priorytetem stowarzyszenia jest podnoszenie jakości nauczania języków obcych i wdrażanie dobrych praktyk. SERMO reprezentuje polskie ośrodki akademickie w międzynarodowej organizacji CercleS.
Podobne tematy: