Opublikowano: 22.09.2020 11:36

Zwycięzcy II Zawodów na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału MEiL

Zwycięzcy zawodów wraz z wręczającymi nagrody, fot. Wydział MEiL

Mikołaj Domagalski – student Politechniki Warszawskiej wygrał zawody, które 19 września 2020 roku odbyły się na lotnisku w Przasnyszu. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kiljan a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Gotlibowi.

W II Zawodów na Celność Lądowania wzięło 25 uczestników - miłośników szybowców.

Celem startujących było wylądowanie najbliżej wyznaczonego miejsca na pasie startowym. Uczestnik startował za wyciągarką w dwuosobowym szybowcu (SZD 50 Puchacz lub PZL KR 03 Puchatek) wspólnie z doświadczonym instruktorem. Po wykonaniu kręgu nadlotniskowego, zawodnik musiał precyzyjnie wykonać manewr lądowania szybowcem tak, aby wylądować jak najbliżej wyznaczonej linii. Każdy z uczestników realizował dwa podejścia, a wygrał ten, który miał najniższą odległość sumaryczną.

Nagrody w zawodach wręczyli prof. dr hab. inż. Janusz Frączek, Dziekan Wydziału MEiL, dr hab. inż. Robert Głębocki, prof. uczelni, kierownik projektu OBLOT oraz mgr inż. Stanisław Gradolewski, zarządzający lądowiskiem Przasnysz z ramienia Politechniki Warszawskiej.

Zawody były wspólnym przedsięwzięciem Politechniki Warszawskiej i Aeroklubu Północnego Mazowsza.