Opublikowano: 05.06.2023 08:13

Zapisy na studia na PW

Pełni pasji, zaangażowani i #zawszciekawi – tacy są nasi studenci. Możecie do nich dołączyć! Trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia. Poznajcie najważniejsze zasady, terminy i informacje. 

Zdjęcie dwóch studentów i studentki siedzących na ławce w Gmachu Głównym PW

Informacje o rekrutacji znajdziecie na stronie Biura ds. Przyjęć na Studia

Na naszej Uczelni nie sposób się nudzić. Działa tu ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich, zespoły artystyczne, sekcje sportowe. Kalendarz jest wypełniony wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi, społecznymi. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki na Politechnice Warszawskiej to świetny bilet wstępu do ciekawej drogi zawodowej.

Jeśli myślicie, że studia techniczne są tylko dla wąskiej grupy osób wybitnie i wszechstronnie zdolnych, to stanowczo zaprzeczamy. Studia techniczne są przede wszystkich dla… ciekawych – świata, ludzi, doświadczeń.

Kierunki

W tym roku przygotowaliśmy kilkadziesiąt kierunków z niemal wszystkich dziedzin inżynierii (i nie tylko). Większość z nich to studia w języku polskim, ale mamy też kilkanaście w języku angielskim. Nie jesteśmy tylko w Warszawie. Mamy swoją Filię w Płocku. To tam planujemy uruchomić nowy kierunek o profilu praktycznym – przemysłowe zastosowania informatyki

Możliwości jest naprawdę dużo, dlatego żeby wybrać mądrze i odpowiedzialnie zachęcamy do sprawdzenia nie tylko nazw kierunków, ale też ich opisów i programów studiów. Przed podjęciem decyzji warto odpowiedzieć sobie na pytanie: co ja lubię i co ja chcę robić? Porady i sugestie rodziny i przyjaciół są cenne, ale to Wy, drodzy kandydaci, będziecie chodzić na zajęcia i uczyć się do egzaminów. Nie Wasi bliscy.

Pełna oferta studiów jest dostępna na tej stronie.

Mamy też ciekawą propozycję dla laureatów i finalistów olimpiad – studia id. To program, dzięki któremu zdolne i ambitne osoby już od początku swojej studenckiej drogi mogą uczyć się w sposób indywidualny, uczestniczyć w dodatkowych programach oraz rozwijać się pod kierunkiem tutora.

Zasady

Żeby studiować na Politechnice, trzeba spełnić określone warunki. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym IRK, a następnie wybranie tam kierunków (maksymalnie 5), wpisanie wyników maturalnych, przesłanie zaświadczeń, certyfikatów, dyplomów i innych dokumentów potrzebnych w procesie rekrutacji oraz uregulowanie opłaty (85 zł). Potem przychodzi czas na kolejne kroki.

Wszystkie zasady przyjęć na studia opisaliśmy w tym miejscu.

Jeśli jesteście ciekawi, ile punktów trzeba było zdobyć w poprzednich latach, żeby dostać się na Wasz wymarzony kierunek, to sprawdzicie to w tej tabeli.

Terminy

Kiedy trzeba się zapisać na studia, uzupełnić wszystkie dane i uregulować opłatę? Macie na to czas między 5 czerwca a 10 lipca (kierunki w Warszawie) lub 12 lipca (kierunki w Filii PW w Płocku).

Terminarz rekrutacji jest nieubłagany. Bezwzględnie przestrzegajcie wskazanych w nim dat zarówno na tym pierwszym etapie rekrutacji, jak i na kolejnych. Pełny kalendarz znajdziecie na tej stronie.

Macie pytania o rekrutację? Przydatne kontakty prezentujemy w tym miejscu.

 

Powodzenia i, mamy nadzieję, do zobaczenia na studiach na PW!