Opublikowano: 08.12.2022 10:21

Współpraca z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów

Dyrektor PIAP dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk i Dziekan Wydziału MEiL prof. Janusz Frączek

Dydaktyka, badania i popularyzacja nauki – w tych obszarach będą wspólnie działać Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – część Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Porozumienie w tej sprawie 7 grudnia 2022 roku podpisali Dziekan Wydziału MEiL prof. Janusz Frączek i Dyrektor PIAP dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk.

Wydział MEiL i PIAP chcą m.in. prowadzić działania skierowane do studentów (takie jak staże, praktyki, prace dyplomowe i przejściowe, w tym współpromotorstwo prac), organizować seminaria, prelekcje, warsztaty dydaktyczne oraz działania popularyzujące naukę. Strony planują także wspólne projekty badawcze i dydaktyczne. Dodatkowo Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów obejmuje patronat merytoryczny nad Kołem Naukowym Robotyków, które działa przy Wydziale MEiL.

Podpisane porozumienie to uregulowanie trwającej od lat współpracy między Wydziałem a Instytutem i dobra okazja do rozpoczęcia działań w nowych obszarach.