Opublikowano: 30.09.2022 16:51

Wizyta delegacji z Tajwanu

Podczas wizyty nasi gości zwiedzili nasze centrum, fot. CEZAMAT

W Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT gościliśmy przedstawicieli środowiska naukowego Tajwanu oraz Biur Przedstawicielstw Tajpej. Była to okazja, żeby posłuchać o uczelniach z tego kraju i możliwościach współpracy, a także pokazać nasze laboratoria.

W imieniu Politechniki Warszawskiej delegację powitał prof. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju. CEZAMAT podczas spotkania reprezentowali Dyrektor Mariusz Wielec oraz prof. Romuald Beck, Pełnomocnik ds. Projektów Strategicznych i dr inż. Piotr Wiśniewski, Kierownik Działu Inteligentnych Systemów Półprzewodnikowych SEMINSYS.

Wśród naszych gości obecni byli Ambasador Ming-Yen Tsai z Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Unii Europejskiej i Belgii, Ambasador Bob Loong-Jin Chen z Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, Dyrektor Connie Chang z Narodowej Rady Rozwoju, Dyrektor Shih-Fan Lu z Departamentu Spraw Europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Chińskiej oraz Shih-Yin Lu z Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Finansów. Na naszą Uczelnię przyjechali także reprezentanci świata nauki i techniki: Chih-Chao Yang z Tajwańskiego Instytutu Badań nad Półprzewodnikami, Shyh-Shyuan Shew, Matthew Chao, Chia-Miao Liu oraz Yi-Chun Tsai z Instytutu Technologii Przemysłowej, prof. Leo Yang z Państwowego Uniwersytetu Tsing Hua, prof. Jui-Ning Liu z Narodowego Uniwersytetu Cheng Kung oraz prof. Chao-Hsin Wu z Narodowego Uniwersytetu Tajwanu.

Podczas wizyty przedstawiciele środowiska naukowego Tajwanu zaprezentowali najlepsze uczelnie ze swojego kraju, opowiedzieli o możliwościach współpracy międzynarodowej oraz przedstawili ofertę badawczą i dorobek naukowy uniwersytetów. Nasi goście zwiedzili laboratoria i zaplecze techniczne CEZAMAT-u, a także zapoznali się z projektami i technologiami rozwijanymi na Politechnice Warszawskiej.

Więcej zdjęć z wizyty na stronie CEZAMAT-u