Wszystkie wydarzenia

Meetoza: "Terapia genowa w rdzeniowym zaniku mięśni (SMA) fakty i tylko fakty"

08.06 godz. 18:00

Online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone terapii w rdzeniowym zaniku mięśni.

Prelegentką będzie Anna Kordala - doktorantka na Wydziale Fizjologii Anatomii i Genetyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, absolwentka farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w ramach doktoratu zajmuje się identyfikowaniem epigenetycznych mechanizmów w rdzeniowym zaniku mięśni i badaniem ich potencjału terapeutycznego.

W trakcie wykładu opowie, czym jest rdzeniowy zanik mięśni oraz czym może być leczony. Poruszony zostanie również temat badań przesiewowych na SMA w Polsce.

Więcej informacji o spotkaniu

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z wybitnymi jednostkami, których pasją i pracą jest biotechnologia, biologia, chemia, a także nauki medyczne. Co miesiąc mają okazję przekazać swoją wiedzę, odpowiedzieć na nurtujące pytania lub po prostu - zainspirować. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.