Opublikowano: 12.10.2020 09:13

Zespół WUT SiMRacing Team ponownie na podium w zawodach

Na zdjęciu kolejno od lewej: Mateusz Anders, Jan Biniewicz, Jakub Wirkus oraz Amadeusz Pawlos

Bez wątpienia tor Slovakiaring studenci koła naukowego WUT SiMRacing Team mogą zaliczyć do szczęśliwych.

Czteroosobowy zespół studentów wraz z kierowcą stanął przed wyzwaniem rywalizacji w mocno obsadzonej klasie Sport250 na nowym dla kierowcy torze. Sukcesywny postęp z okrążenia na okrążenie, niezachwiany drobną usterką w jednej z pierwszych sesji treningowych, pozwolił studentom na zajęcie drugiego miejsca w wyścigu i awans aż o cztery pozycje względem treningu kwalifikacyjnego.

Ostatnia runda zmagań Mistrzostw Słowacji oraz Motocyklowego Pucharu Polski była premierowym startem studenckiego zespołu WUT SiMRacing Team w 2020 roku. Po raz pierwszy w międzynarodowej stawce zawodów za kierownicą zasiadł członek i założyciel zespołu, doktorant Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, Jan Biniewicz. Motocykl wyścigowy biorący udział w zawodach został zaprojektowany od podstaw przez członków koła.

Podobnie jak w ubiegłym roku wyścig zakończył się miejscem na podium.

To już trzeci start studenckiego motocykla w międzynarodowej stawce zawodów. Rok temu grupa studentów wystartowała podczas Mistrzostw Słowacji oraz Mistrzostw Wielkiej Brytanii w serii Bennetts British Superbikes.

Tegoroczny wyjazd umożliwiło wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzielone w ramach projektu Najlepsi z najlepszych! 4.0.

Więcej o inicjatywie zespołu WUT SiMRacing Team