Życie studenckie

Studia to nie tylko nauka. Na studentów czeka szereg możliwości i aktywności.

Samorząd Studentów

Tworzą go wszyscy studenci Politechniki Warszawskiej. Samorząd realizuje zadania poprzez swoich przedstawicieli wybieranych do Kolegium SSPW oraz Wydziałowych Rad Samorządu. O organizacji i działalności SSPW przeczytasz na stronie internetowej i Facebooku.

Koła naukowe i organizacje studenckie

Na PW funkcjonuje ponad 150 studenckich kół naukowych i organizacji studenckich. Znajdziesz je pod tym linkiem.

Działalność w kole czy organizacji to szansa na tworzenie, wdrażanie i sprawdzanie własnych pomysłów, udział w prestiżowych konkursach i zawodach, zdobycie cennych doświadczeń i nawiązanie przyjaźni.

Czym dokładnie zajmują się nasze koła naukowe? Prezentujemy w katalogu:

Koła naukowe PW (pdf, 11,08 MB)

 

Na PW działają także oddziały organizacji znanych w Polsce i na świecie. To Niezależne Zrzeszenie Studentów, BEST, ESN, IAESTE, Enactus. 

Najaktywniejsze koła i organizacje co roku prezentują się podczas Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK.

Zespoły artystyczne

Masz w sobie duszę artysty? Możesz dołączyć do uznanych zespołów artystycznych: Zespołu Pieśni i Tańca, Chóru Akademickiego, Orkiestry Rozrywkowej „The Engineers Band”, Teatru oraz Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” (Filia w Płocku).

Sport

Zajęcia dla siebie znajdą u nas miłośnicy sportu. Wszystkim, którzy mają w sobie żyłkę sportowca (trenowali lub trenują jakąś dyscyplinę albo chcą zacząć), polecamy dołączenie do Klubu Uczelnianego AZS PW. Działa tam ponad 20 sekcji, więc jest w czym wybierać. I jest gdzie sprawdzać swoje umiejętności. Sportowcy z PW startują w odbywających co roku Akademickich Mistrzostwach Polski. Reprezentują tam naszą Politechnikę, zdobywają doświadczenie, znajomości i... medale. Sekcje naszego AZS-u znajdziesz na tej stronie, a jeszcze więcej informacji na facebookowym profilu Klubu Uczelnianego.

 

Na naszej Uczelni nie tylko proponujemy ciekawe aktywności, ale też pomagamy studentom mierzyć się z trudnościami i wyzwaniami.

Wsparcie psychologiczne

Wszyscy nasi studenci mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy psychologów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami

Dbamy o to, by wszyscy, bez względu na stan zdrowia, w komfortowych warunkach zdobywali wykształcenie. Zwiększamy dostępność budynków wydziałowych, wyposażamy w sprzęt specjalistyczny, szkolimy pracowników, a także organizujemy wydarzenia podnoszące świadomość niepełnosprawności i wzmacniające pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami wśród społeczności akademickiej. Więcej informacji prezentujemy na stronie Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami PW.