Kalendarium

Miejsce: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1

Politechnika Warszawska po raz drugi bierze udział w targach MSPO - trzeciej, po targach w Paryżu i Londynie, największej europejskiej wystawie przemysłu zbrojeniowego. 

W Hali B na stoisku nr 15 zaprezentujemy najlepsze i najbardziej nowoczesne technologie, jakie powstają w zespołach badawczo-naukowych naszej Uczelni skupionych na rozwoju innowacji militarnych. Na stoisku PW będzie można zobaczyć m.in. drony i bezzałogowe samoloty obserwacyjne, badawczy pocisk rakietowy, technologie radarowe, części i osprzęt do broni drukowane w technologii 3D, technologie produkcji materiałów pędnych i wybuchowych. Koła naukowe przedstawią m.in. rakiety, drony i pojazdy autonomiczne.

Podczas targów będzie można spotkać się z naukowcami z zespołów opracowujących poszczególne technologie i porozmawiać o współpracy.

Udział PW w MSPO koordynuje zespół Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.targikielce.pl/mspo

Miejsce: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, ul. Nowowiejska 15/19

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na 37. Krajowe Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki oraz 21. Krajową Konferencję Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji. 

Głównym celem Multikonferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych i technicznych oraz aktualnych tendencji rozwojowych w radiokomunikacji, telekomunikacji, teleinformatyce i multimediach.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie multikonferencja2022.tele.pw.edu.pl.

Miejsce: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, ul. Koszykowa 75

Już po raz szósty zapraszamy do udziału w Dniach Popularyzacji Matematyki, ogólnopolskiej imprezie organizowanej przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju.

Dni Popularyzacji Matematyki skierowane są do uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. Przygotowano bogatą ofertę zajęć matematycznych oraz związanych z zastosowaniami matematyki – uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach oraz grach, a także obejrzeć wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Będzie też okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, poznania matematyków z całej Polski, ale też do dobrej matematycznej zabawy.

Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i klas VIII szkół podstawowych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie dpm.mini.pw.edu.pl oraz na profilu facebookowym.

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

Zapraszamy na międzynarodową konferencję E-MRS 2022 Fall Meeting dotyczącą inżynierii materiałowej. Celem spotkania jest zwiększenie efektywności badań materiałowych w Europie oraz synergia różnych obszarów nauki.

W programie wydarzenia: 16 sympozjów tematycznych, sesja plenarna oraz wystawa przemysłowa.

Partnerami konferencji są m.in.: Politechnika Warszawska, Polskie Towarzystwo Badań Materiałowych oraz Instytut Fizyki PAN.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie european-mrs.com/meetings/2022-fall-meeting

Miejsce: Dwór w Tomaszowicach k. Krakowa, ul. Krakowska 68

W dniach 20-22 września 2022 r. odbędzie się Kongres Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego.

To kontynuacja w nowej formie konferencji Geoinżynieria w Budownictwie oraz Budownictwo Podziemne. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych szeroko pojętym budownictwem inżynieryjnym. W programie m.in. panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli generalnych wykonawców, projektantów, wykonawców oraz dostawców branżowych, inwestorów i świata nauki.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji

Miejsce: Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej (ECEG) w Chęcinach

GeoSym2022 to ogólnopolskie sympozjum organizowane przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zagadnienia na tegoroczną edycję wydarzenia:

 • Innowacyjne kierunki badania środowiska geologicznego i inżynierskiego,
 • Zrównoważony rozwój a środowisko geologiczne,
 • Geozagrożenia – identyfikacja procesów oraz modelowanie zjawisk,
 • Rekonstrukcja środowiska naturalnego człowieka i jego aktywności w badaniach geoarcheologicznych,
 • Perspektywy i wyzwania dla ochrony dziedzictwa geologicznego i kulturowego,
 • Zastosowanie metod geofizycznych w badaniach geośrodowiskowych i inżynierskich,
 • Aktualne aspekty rozpoznania podłoża budowlanego,
 • Zastosowanie technik teledetekcyjnych w ocenie geośrodowiska i obiektów inżynierskich,
 • Współpraca obiektu budowlanego z podłożem.

Rejestracja odbywa się przez stronę sympozjum.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www, Facebooku oraz Instagramie. Pytania należy kierować na adres mailowy geosympozjum@uw.edu.pl.

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

1 października o godz. 10.00 rozpoczniemy nowy rok akademicki na Politechnice Warszawskiej. W programie m.in. wystąpienie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby, immatrykulacja oraz wykład inauguracyjny. 

Miejsce: Instytut Lotnictwa, al. Krakowska 110/114, Warszawa

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej już edycji Nocy w Instytucie Lotnictwa. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym wystawa niezwykłych maszyn.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na XIX Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. To wydarzenie promujące studencką działalność naukową oraz aktywność społeczną.

W tym roku motywem przewodnim targów jest "KONIK w płomieniach".

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku

Miejsce: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19

Po ponad dwóch latach przerwy Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników odbędą się w formie tradycyjnej, czyli stacjonarnie.

Organizatorzy planują również wydanie katalogu targowego w wersji elektronicznej. Opublikowany zostanie na stronie WEiTI, a także będzie dystrybuowany wśród studentów innych wydziałów i uczelni.

Miejsce: Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Płock, ul. Łukasiewicza 17

Zapraszamy na XXXIX Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA 2022 na temat problemów inżynierii środowiska.

Tematyka referatów:

 • woda,
 • ścieki i osady ściekowe,
 • odpady,
 • budownictwo ekologiczne,
 • gleba,
 • powietrze.

Osoby zainteresowane udziałem w sympozjum prosimy o przesyłanie karty zgłoszenia na adres aqua@pw.edu.pl. Ostateczny termin zgłoszeń to 15 sierpnia 2022 roku.

Sympozjum organizują Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska, działającym na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie Filii PW w Płocku