Pomiary powietrza w sąsiedztwie tunelu na Ursynowie

Opublikowano: 20.09.2021 17:30

Zdjęcie Południowej Obwodnicy Warszawie w budowie

Konsorcjum z Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej w składzie wykona pomiary jakości powietrza atmosferycznego w obszarze realizowanej drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów (w rejonie tunelu). Wśród wykonawców są także firma Lemitor Ochrona Środowiska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

PW na XXIX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Opublikowano: 20.09.2021 15:54

Zdjęcie ze stoiska PW na targach MSPO 2021

Nasza Uczelnia była jednym z wystawców podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w Kielcach w dniach 7-10 września 2021 roku. Na stanowisku PW zaprezentowaliśmy 15 technologii stworzonych przez naukowców z Wydziałów: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Mechatroniki oraz Elektrycznego.

Badaczka z PW wśród nominowanych do Nagród Naukowych POLITYKI

Opublikowano: 16.09.2021 17:50

Dr inż. arch. Anna Kubicka

Dr inż. arch. Anna Kubicka z Wydziału Geodezji i Kartografii PW znalazła się w gronie finalistów 21. edycji programu Fundacji Tygodnika „Polityka”. Laureatów stypendiów i nagród finałowych poznamy 19 października.

PW na Mazowieckim Salonie Maturzystów

Opublikowano: 16.09.2021 16:29

Kandydaci na studia korzystający z komputera przenośnego

Do zobaczenia na wirtualnym stoisku!

Tablety z PW powędrowały do uczniów

Opublikowano: 10.09.2021 14:07

Zdjęcie z przekazania tabletów dla uczniów szkoły podstawowej

W ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą Politechnika Warszawska przekazała sprzęt komputerowy Szkole Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej.

Geometrywa – surrealistyczna fotografia architektury

Opublikowano: 10.09.2021 08:51

Zdjęcie w kamienicy Pod Gigantami wykonane techniką geometrywy

Pozwala ukazać rzeczywiste obiekty w sposób odrealniony. Czasami to subtelne zmiany, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zdarza się też jednak, że uzyskany efekt przeczy zdrowemu rozsądkowi i powszechnie znanym regułom fizycznym. Mowa o geometrywie – technice, której pomysłodawcą jest dr inż. Marek Sutkowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Studium Języków Obcych PW partnerem międzynarodowego projektu TE-Con3

Opublikowano: 09.09.2021 14:01

Studenci trzymający tabliczki z napisami w różnych językach

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu Erasmus+ SJO PW zrealizuje szereg zadań mających na celu opracowanie modelu nauczania języków obcych na poziomie uczelni wyższej.

mLegitymacja studencka na PW

Opublikowano: 09.09.2021 13:12

Grafika prezentująca proces zamawiania mLegitymacji

Nasi studenci mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

Funkcjonowanie PW w semestrze zimowym 2021/2022

Opublikowano: 07.09.2021 15:05

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Ukazał się komunikat Rektora na temat kształcenia i pracy w najbliższym semestrze. Przewidujemy, że kształcenie (we wszystkich formach) będzie prowadzone w trybie stacjonarnym mieszanym, co oznacza zdalne zajęcia dla dużych grup wykładowych i seminaryjnych oraz stacjonarne zajęcia w pozostałych przypadkach. Równocześnie wszyscy pracownicy powracają do standardowego trybu pracy (tryb zdalny jest możliwy w szczególnych, indywidualnych przypadkach).

Informacje dotyczące nowego roku akademickiego są zawarte w komunikacie Rektora nr 2/2021

Doskonal kompetencje z programem Mobility PW

Opublikowano: 03.09.2021 13:24

Zdjęcie studentów PW

Ruszył konkurs, w ramach którego doktoranci i pracownicy PW mogą się ubiegać o finansowane m.in. staży i wizyt studyjnych, wyjazdów związanych z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej czy uczestnictwa w szkołach letnich i zimowych. Wnioski można przesyłać do 20 września 2021 r.