Dziękujemy za udział w akcji Dziewczyny na Politechniki

Opublikowano: 22.04.2021 19:03

Grafika informująca o akcji Dziewczyny na Politechniki

Politechnika Warszawska dołączyła do ogólnopolskiej akcji rekrutacyjnej Dziewczyny na Politechniki, organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tym roku spotkaliśmy się online pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021.

Zapraszamy na finały konkursów FameLab Poland i KOKOS

Opublikowano: 22.04.2021 16:48

Grafika zapowiadająca finał FameLabu i KOKOS-a

Trzymamy kciuki za reprezentantów PW!

Doktorantka z PW w finale konkursu FameLab Poland

Opublikowano: 22.04.2021 16:39

Zdjęcie Zuzanny Podgórskiej

Zuzanna Podgórska z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej wystąpi w decydującym etapie 9. polskiej edycji konkursu FameLab. Finał odbędzie się online 25 kwietnia 2021 roku o godz. 15.00.

PW po raz pierwszy w Times Higher Education Impact Ranking

Opublikowano: 22.04.2021 15:10

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Politechnika Warszawska aktywnie włącza się w działania wpisujące się w Społeczną Odpowiedzialność Uczelni. W tym roku pierwszy raz wzięliśmy udział w rankingu pozwalającym porównać naszą aktywność w tym obszarze z innymi uczelniami.

Nowa profesor na PW

Opublikowano: 22.04.2021 12:38

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 6 kwietnia 2021 roku nadał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr hab. inż. Elżbiecie Danucie Szmigierze z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska i firma Hawk-e Sp. z o.o. podpisały porozumienie o współpracy

Opublikowano: 22.04.2021 10:33

Zdjęcie z przasnyskiego lotniska

List intencyjny pomiędzy PW a Hawk-e został podpisany 12 kwietnia 2021 r. Porozumienie dotyczy współpracy w obszarze technologii systemów bezzałogowych i jest związane z powstającym na lotnisku w Przasnyszu Ośrodkiem Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej.

Nasi studenci w finale konkursu KOKOS

Opublikowano: 22.04.2021 08:52

Grafika zapowiadająca finał KOKOS-a

Siedem projektów tworzonych lub współtworzonych przez reprezentantów Politechniki Warszawskiej znalazło się w finale ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów poznamy 25 kwietnia 2021 roku podczas wirtualnej gali finałowej.

Zwycięzcy turnieju szachowego PW

Opublikowano: 22.04.2021 08:36

Grafika turnieju szachowego PW

Maciej Kamiński - student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa został mistrzem Politechniki Warszawskiej w szachach szybkich.

Podsumowanie projektu dydaktycznego Wydziału Elektrycznego i Microsoftu

Opublikowano: 20.04.2021 11:17

Grafika symbolizująca sztuczną inteligencję

Prawie 100 godzin wypełnionych wiedzą na temat sztucznej inteligencji – tak wyglądał semestr zimowy dla studentów kierunku informatyka stosowana na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Zespół Pieśni i Tańca PW z Grand Prix wirtualnego festiwalu Golden Dance

Opublikowano: 19.04.2021 16:54

Zespół Pieśni i Tańca PW podczas występu

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej zachwycili jury mazurem ze Strasznego Dworu, występem z grudnia 2019 r., który odbył się w ramach widowiska „Ja nic nowego nie tworzę. W hołdzie Stanisławowi Moniuszce w 200-lecie urodzin”.