Introduction to Space for Engineers – zapraszamy na szkolenie

Opublikowano: 28.04.2021 16:05

Zdjęcie dwóch osób pracujących nad budową satelity

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich inżynierów, którzy w przyszłości chcą związać swoją pracę z przemysłem kosmicznym. Szkolenie organizuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Politechniką Warszawską.

Rusza 26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Opublikowano: 28.04.2021 08:20

Grafika promująca 26. edycję konkursu o Nagrodę Naukową Siemensa

Rusza nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Politechnika Warszawska członkiem ORCID

Opublikowano: 27.04.2021 19:04

logo ORCID

Promowanie dorobku naukowego pracowników i doktorantów PW oraz spełnienie jednego z wymogów nadchodzącej ewaluacji dyscyplin naukowych – to główne cele podpisanej przez naszą Uczelnię umowy członkowskiej ORCID.

Dofinasowanie dla komercjalizacji – trwa II nabór wniosków

Opublikowano: 27.04.2021 17:02

Zdjęcie mikroskopu

Wsparcie komercjalizacji przedsięwzięć pracowników PW – to główny cel projektu w ramach Inkubatora Innowacyjności 4.0. Wnioski można składać do 14 maja 2021 roku do godz.16.00.

Politechnika Warszawska w rankingu RUR

Opublikowano: 27.04.2021 11:54

zdjęcie gmachu Politechniki

PW sklasyfikowano na 540. miejscu na świecie (awans o 11 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.

Interstudent 2021

Opublikowano: 26.04.2021 15:50

Od lewej: dr inż. Marta Poćwierz, prodziekan ds. studenckich Wydziału MEiL; prof. Robert Zalewski, prorektor ds. studenckich; Aliaksandra Shmyk, laureatka konkursu Interstudent 2021; prof. Janusz Frączek, dziekan Wydziału MEiL

W XI edycji konkursu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, w którym wybierani są najlepsi zagraniczni studenci zdobywający wykształcenie na polskich uczelniach, nagrodę specjalną przyznano Aliaksandrze Shmyk z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.

Politechnika Warszawska w rankingu CWUR

Opublikowano: 26.04.2021 13:43

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

PW znalazła się na 686. miejscu (awans o 31 pozycji) w międzynarodowym rankingu CWUR (The Center for World University Ranking). Zajęliśmy piątą pozycję w kraju, przed nami sklasyfikowano trzy uczelnie oraz jeden instytut badawczy.

Drogi, które same się naprawiają

Opublikowano: 26.04.2021 11:09

Zdjęcie mikrokapsułek żelatywnowych

To brzmi jak spełnienie marzeń kierowców i zarządców dróg. Nad rozwiązaniem pracują m.in. nasi naukowcy. Obecnie trwają badania.

Sukcesy w konkursie KOKOS 2021

Opublikowano: 25.04.2021 19:09

Grafika konkursu KOKOS

Cztery miejsca na podium zajęli reprezentanci Politechniki Warszawskiej w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich (KOKOS).

Fabryka Broni i Politechnika Warszawska rozpoczęły współpracę

Opublikowano: 23.04.2021 11:38

Zdjęcie Macieja Boreckiego, p.o. Prezesa Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o. i prof. Krzysztofa Zaremby, Rektora PW podczas podpisania umowy

Politechnika Warszawska i Fabryka Broni „Łucznik”- Radom sp. z o.o. nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, doradczych, eksperckich oraz wdrożeniowo-projektowych. Umowa w tej sprawie została podpisana 22 kwietnia br.