Nowa profesor na PW

Opublikowano: 20.05.2021 11:00

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Dr hab. inż. arch. Krystyna Julita Solarek z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej została profesorem nauk inżynieryjno-technicznych. Nasza badaczka otrzymała ten tytuł naukowy postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 6 kwietnia 2021 r.

Webinarium „Uczmy się – dobre praktyki w nauczaniu zdalnym na PW”

Opublikowano: 19.05.2021 16:28

Grafika informująca o webinarium

Zdalna nauczanie to wyzwanie zarówno dla studentów, jak i prowadzących. Okazją do podzielenia się doświadczeniami i opiniami na ten temat będą webinaria organizowane przez nasz Samorząd Studentów wraz z Ośrodkiem Kształcenia na Odległość.

Konkurs na granty dydaktyczne

Opublikowano: 17.05.2021 18:23

Zdjęcie przedstawiające dwie stojące i rozmawiające ze sobą osoby

Zwiększenie motywacji do uaktualniania treści i technik kształcenia oraz tworzenie sprzyjających warunków dla wprowadzania innowacji oraz otwarcie szans rozwojowych dla wszystkich aktywnych nauczycieli akademickich - to cele konkursu realizowanego w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" (IDUB). Wnioski można składać do 15 czerwca 2021 r.

Pogotowie Rekrutacyjne dla kandydatów na studia

Opublikowano: 17.05.2021 17:05

Grafika promująca czaty dla kandydatów na studia

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów PW, zapraszamy do wzięcia udziału w czatach z Biurem ds. Przyjęć na Studia, studentami i pracownikami wydziałów. Spotkania będą świetną okazją do zadania pytań nie tylko o zasady przyjęć, ale również wszystkie sprawy związane ze studiowaniem.

Ósemka wioślarska z PW najlepsza w Polsce

Opublikowano: 17.05.2021 14:01

Zdjęcie ósemki wioślarskiej z PW po Akademickich Mistrzostwach Polski

Osada z Politechniki Warszawskiej zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Prof. Andrzej Jakubiak Złotym Inżynierem 155-lecia „Przeglądu Technicznego”

Opublikowano: 17.05.2021 11:39

Profesor Andrzej Jakubiak

Laureat 27. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” jest wykładowcą związanym z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW, a także działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).

Smart Festival – trwają zapisy

Opublikowano: 14.05.2021 19:17

Grafika promująca Smart Festival

Zapraszamy do wzięcia udziału w Smart City Innovation Ecosystems Festival, wydarzeniu organizowanym przez Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Jego celem jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskami nauki, władz publicznych, biznesu i obywateli.

Istvan Nagy Award dla prof. Mariusza Malinowskiego

Opublikowano: 14.05.2021 10:26

Zdjęcie profesora Mariusza Malinowskiego, Prorektora ds. Nauki

Prof. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki PW, został nagrodzony za wybitny wkład w rozwój zagadnień związanych ze sterowaniem w energoelektronice oraz wspieranie cyklicznych konferencji Power Electronics and Motion Control (PEMC).

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla naukowców

Opublikowano: 12.05.2021 16:46

Plakat warsztatów dla naukowców

Czym jest społeczna odpowiedzialność nauki, czy i po co przekładać wyniki prowadzonych prac badawczych na innowacje społeczne? – to pytanie, z którym coraz częściej mierzą się ludzie świata nauki. Badaczy, którzy chcą dowiedzieć się na ten temat więcej, zapraszamy na warsztaty. Ich celem jest upowszechnienie koncepcji społecznej odpowiedzialność nauki, w tym w szczególności roli naukowców w tym procesie.

Women in Tech Days

Opublikowano: 11.05.2021 18:04

Grafika promująca wydarzenie Women in Tech Days

Zapraszamy na festiwal online Fundacji Perspektywy przygotowany z myślą o kobietach, które planują lub chcą rozwijać swoją karierę w świecie nowoczesnych technologii. Właśnie trwa rejestracja na spotkania, które odbędą się 25 i 26 maja.