Upamiętnienie 101. rocznicy bitwy warszawskiej

Opublikowano: 16.08.2021 16:05

Zdjęcie kwiatów złożonych pod tablicami upamiętniającymi studentów poległych w obronie niepodległości

Uczciliśmy pamięć studentów PW poległych w trakcie obrony niepodległości Polski w latach 1918-1920. Prorektor ds. Studenckich prof. Robert Zalewski, reprezentanci Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW oraz Samorządu Studentów złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami znajdującymi się w Gmachu Głównym.

Nagroda im. Marka Witruwiusza dla Alicji Szmelter

Opublikowano: 05.08.2021 14:39

Zdjęcie okładki

Komitet Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk przyznał Nagrodę imienia Marka Witruwiusza za 2020 rok monografii pt. „Początki urbanistyki współczesnej. Doświadczenia zagraniczne a środowisko warszawskich urbanistów przełomu XIX i XX wieku" dr inż. arch. Alicji Szmelter z Wydziału Architektury.

Sukces studentów PW w zawodach Formula Student Czech Republic 2021

Opublikowano: 05.08.2021 14:12

Zespół Proton Dynamic, fot. fsczech.smugmug.com

Bolid elektryczny drużyny Proton Dynamic na podium!

Adam Zielinski laureatem Krajowego Konkursu Energetycznego

Opublikowano: 05.08.2021 11:32

Zdjęcie Adama Zielinskiego

Po raz kolejny członkowie Koła Naukowego Energetyków, działającego przy wydziale MEiL odnoszą sukcesy w Krajowym Konkursie Energetycznym.

77. rocznica Powstania Warszawskiego na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 02.08.2021 15:38

Fotografia przedstawiająca obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego na Politechnice Warszawskiej

31 lipca uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego składając wieńce i zapalając znicze w miejscach pamięci znajdujących się na terenie Uczelni.

ENHANCE Summer School na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 02.08.2021 10:30

Grafika Enhance Summer School

W dn. 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”.

Tandemy Językowe ENHANCE

Opublikowano: 30.07.2021 19:11

Grafika promująca Tandemy Językowe ENHANCE

Trwają zapisy do projektu, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów przez pracowników i studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE.

Jak wyhodować rzeżuchę na Księżycu

Opublikowano: 30.07.2021 17:07

Próbki regolitu księżycowego

W drugiej połowie lipca szwajcarska góra Pilatus zamieniła się w kolonię kosmiczną, w której studenci z całego świata testowali rozwiązania przygotowane na potrzeby projektu IGLUNA. Wśród nich znaleźli się młodzi badacze z Politechniki Warszawskiej – twórcy modułu do hodowli roślin w niesprzyjających warunkach.

Rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia i studia II stopnia

Opublikowano: 30.07.2021 15:21

Zdjęcie studentów w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Zapisz się na studia w Warszawie i Płocku

Kandydaci wybrali – znamy najpopularniejsze kierunki tegorocznej rekrutacji

Opublikowano: 29.07.2021 11:34

Zdjęcie studentów podskakujących z radości

Ponad 11 tys. kandydatów i 43 tys. złożonych aplikacji – to wyniki naboru na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Politechnice Warszawskiej, które rozpoczną się 1 października 2021 r. Które kierunki cieszyły się największą popularnością?