Kalendarium

Miejsce: online

Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele uczelni, studentów, gospodarki, a także instytucji administracji centralnej.

Uczestnicy webinarium będą mieli możliwość wysłuchać indywidualnych wystąpień ekspertów i wziąć aktywny udział w debatach przedstawicieli kluczowych grup środowiska akademickiego.

Jednym z ekspertów podczas wydarzenia będzie prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, który weźmie udział w debacie "Kształcenie studentów w świecie ciągłych zmian na potrzeby nauki, gospodarki i społeczeństwa".

Udział w webinarium jest bezpłatny. 

Agenda i rejestracja są dostępne na stronie www.wib.org.pl/webinarium/

 

Organizator: Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu "Aktywny Student"

Współorganizator: Parlament Studentów RP

Patronat: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Miejsce: plac przed Gmachem Głównym PW

Po raz kolejny przed naszym Gmachem Głównym zapanuje wyjątkowa atmosfera. W specjalnie przygotowanych domkach będzie można nabyć świąteczne specjały.

W domku Politechniki Warszawskiej czekać będą uczelniane gadżety, które będzie można otrzymać w zamian za datek na Stypendium pod choinkę dla wyróżniających się studentów i doktorantów.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku

Miejsce: transmisja online na Facebooku

Tematem przewodnim konferencji będzie "Dostęp do informacji o energetyce w Polsce". W programie znajdują się prelekcje i dyskusje na temat krajowej sieci elektroenergetycznej i dostępu do informacji na jej temat.

Wystąpienia dotyczyć będą m.in.:

 • farm wiatrowych offshore,
 • tego, jak zmienia się mapa jednostek wytwórczych w Polsce,
 • energetyki niekonwencjonalnej i spojrzenia Instytutu Energetyki Odnawialnej na obecną sytuację klimatyczną,
 • rozwiązań informatycznych w energetyce,
 • poglądu na energetykę z perspektywy młodego pokolenia podczas wystąpienia Młodzieżowej Rady Klimatycznej,
 • dostępu do danych w energetyce.

Głównym punktem konferencji będzie prezentacja Energetycznej Mapy Polski - ogólnodostępnego miejsca, w którym zebrane są dane o polskiej energetyce.

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Energetyków PW.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Miejsce: online

W dniach 2-3 grudnia odbędzie się XVI konferencja „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce” organizowana przez pracowników Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Referat otwierający wygłosi prof. Lidia Morawska z Queensland University of Technology (QUT), Australia - fizyczka, specjalistka od fizyki aerozoli, w ostatnim czasie zaangażowana w wiele projektów naukowych poświęconych możliwości rozprzestrzeniania się epidemii drogą powietrzną. W 2021 r. prof. Morawska została zaliczona przez magazyn „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Za szczególne osiągnięcie uznano pokierowanie działaniami grypy naukowców, które doprowadziły do zmiany nastawienia Światowej Organizacji Zdrowia, początkowo negującej powietrzą drogę rozprzestrzeniania COVID-19 oraz nadmiernie przeceniającej rolę kontaktu bezpośredniego oraz drogi kropelkowej.

W konferencji wezmą wdział także inni znani naukowcy polskiego pochodzenia pracujący obecnie w ośrodkach naukowych z Danii, Francji czy Szwecji.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły, w tym informacje o rejestracji są dostępne na stronie konferencji

Miejsce: Stadion Syrenka

Zapraszamy na Bieg o Puchar Rektora PW, który w tym roku odbędzie się w zmienionej formule - sztafet 4 x 2,5 km.

W zawodach mogą wziąć udział studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej oraz osoby spoza społeczności PW. W każdej drużynie musi być jednak co najmniej dwóch studentów lub pracowników PW.

Dla najlepszych sztafet przewidziano nagrody.

Zapisy odbywają się poprzez formularz.

Szczegóły i regulamin są dostępne na Facebooku.

Bieg organizuje Samorząd Studentów PW.

Miejsce: online

Koło Naukowe Energetyków i Studenckie Koło Logistyki Stosowanej zapraszają na webinar poświęcony powiązaniom między logistyką a energetyką.

Prelegenci opowiedzą o wyzwaniach związanych z budową farm wiatrowych oraz opiszą, jak wiele pracy i zaangażowania różnych osób potrzeba, aby zmienić pomysł w gotowy projekt na ogromną skalę.

Goście webinaru:

 • ONDE SA
 • Polenergia
 • Transannaberg

Transmisję można obejrzeć na kanale SKLS na YouTubie.

Miejsce: Gmach Główny, pokoje Wydziałowych Rad Samorządu, akademiki, online

Chcesz zostać Mikołajem? Nic prostszego! Dołącz do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki na PW!

Jak pomóc?

 • dostarczyć dary (przede wszystkim żywność długoterminową, środki chemiczne, artykuły szkolne, zabawki, ubrania i buty, środki higieny osobistej) do świątecznych kartonów znajdujących się w akademikach, Gmachu Głównym oraz pokojach WRS,
 • wesprzeć zbiórkę online: https://zrzutka.pl/z/szlachetna-pw-2021.

Akcję koordynuje Samorząd Studentów PW.

Więcej informacji na Facebooku

Miejsce: Teatr Druga Strona, ul. Magazynowa 14a, Warszawa

W ramach cyklu STUDENCI NA SCENĘ Teatr Politechniki Warszawskiej przedpremierowo zaprezentuje sztukę Michała Olszewskiego "Senga Sengana" w reżyserii Grzegorza Sierzputowskiego.

"Senga Sengana" to opowieść o ludzkich tęsknotach, marzeniach i frustracjach, o przemianach społecznych 1989 roku, z których konsekwencjami mierzyliśmy się w latach '90, a z niektórymi mierzymy się do dziś. W realiach małego miasteczka bohaterowie konfrontują się ze swoimi zawiedzionymi nadziejami i oczekiwaniami, nie rozumiejąc, że zmiana, na którą czekają, sama się nie dokona – zmiany musimy zacząć od samych siebie. Czy bohaterom uda się uciec od zakrzywiających obraz rzeczywisty, uwierających wspomnień czy utkną w tej pułapce na zawsze?

Bilety na spektakl są dostępne na stronie Teatru Druga Strona

Szczegółowe informacje na temat spektaklu na Facebooku

Miejsce: Frankfurt nad Menem

Dwie spółki spin-off Politechniki Warszawskiej: AMAZEMET i MaterialsCare będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania w druku 3D na targach Formnext.

Formnext to międzynarodowe targi procesów wytwarzania przyrostowego i przemysłowego druku 3D. We Frankfurcie ponad 800 wystawców z całego świata zaprezentuje swoje produkty i usługi, a także przedstawi najnowsze trendy w świecie druku 3D.

Naukowcy z PW zaprezentują:

 • rePowder - urządzenie pozwalające na wytworzenie proszków stopów metali o określonym składzie chemicznym,
 • urządzenie safeEtch pozwalające na automatyczne rozpuszczanie struktur podporowych oraz wykończenie powierzchni wydruku,
 • piec wysokopróżniowy inFurner pozwalający na obróbkę cieplną wydruków w próżni.

Uczestników targów Formnext zapraszamy do odwiedzenia stanowiska B41 w hali 11.0. 

Więcej informacji na stronie targów

Miejsce: online

Wydział Zarządzania PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW organizują V konferencję naukową DEMIST’21, poświęconą zagadnieniom gospodarki cyfrowej.

Konferencja jest spotkaniem świata nauki, biznesu i administracji. Podczas wydarzenia poruszane będą najważniejsze zjawiska i kierunki zmian na rynku cyfrowym oraz ich wpływ na przyszłość zarządzania.

Konferencję objęto honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na stronie www i Facebooku

15 listopada świętujemy Dzień Politechniki Warszawskiej - tego dnia w 1915 roku rozpoczął się rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii naszej Uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w polskim języku wykładowym.

 

Miejsce: Matecznik Mazowsze (Otrębusy), transmisja online

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku 70-lecie.

Z tej okazji odbędzie się koncert "Zawsze razem". Na scenie wystąpią młodsi i starsi absolwenci Zespołu w najbardziej znanych suitach i pieśniach.

Transmisja online z koncertu, prowadzona przez TVPW, będzie dostępna na profilu ZPiT PW na Facebooku

Miejsce: pole golfowe "Lisia Polana", Pomiechówek

11 listopada już po raz trzeci odbędzie się Turniej Golfowy o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Golfiści będą rywalizować w klasyfikacji stableford netto z 3/4 hcp.

Zapisy: 668 221 749, lukasz@wawagolf.pl

Szczegółowe informacje na profilu WaWa Golf Club na Facebooku

Miejsce: Matecznik Mazowsze (Otrębusy), transmisja online

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku 70-lecie.

Z tej okazji odbędzie się koncert "Młodzi siedemdziesięcioletni". Na scenie zaprezentuje się obecny skład Zespołu: grupa wokalna, grupa taneczna oraz kapela. W repertuarze premiera nowej suity.

Transmisja online z koncertu, prowadzona przez TVPW, będzie dostępna na profilu ZPiT PW na Facebooku

Miejsce: online

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii organizuje seminarium online „Biznes jutra zaczyna się od danych”.

Pracownicy Działu Badań i Analiz opowiedzą o swoich badaniach: prognozach dla rynku pracy oraz trendach w potrzebach innowacyjnych przedsiębiorstw. Podczas seminarium odbędzie się też panel dyskusyjny o społecznej odpowiedzialności nauki i biznesu.

Zapisy na seminarium