Kalendarium

Miejsce: online oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (ul. Rektorska 4)

Zapraszamy na IV edycję targów pracy dla ludzi zainteresowanych karierą w branży life science. To wydarzenie umożliwiające nawiązanie kontaktu między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami.

Targi organizują studenci Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na Facebooku, Instagramie i LinkedInie 

Miejsce: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19

Zapraszamy na Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników. To okazja do spotkania pracodawców oferujących praktyki, staże i zatrudnienie ze studentami, poszukującymi takich ofert.

Targom towarzyszyć będzie elektroniczny katalog, który zostanie opublikowany na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW i przekazany studentom Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni.

Więcej informacji o targach na stronie Wydziału EiTI PW

Miejsce: online

Zapraszamy na bezpłatną konferencję prezentującą najnowszą wiedzę i rozwiązania techniczne w zakresie wentylacji i klimatyzacji szpitali.

Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Główną Sekcję Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Tematyka konferencji:

 • Gabinet diagnostyczno-zabiegowy w oddziale chirurgicznym – terra incognita
 • Sustainability and Beyond, a Challenge for Health Care
 • Critical rooms design process and criteria – case Denmark
 • Możliwości ograniczenia energii niezbędnej do utrzymania systemów klimatyzacyjnych w obiektach szpitalnych
 • Metody zapewnienia czystości powietrza i powierzchni w placówkach szpitalnych
 • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego okiem projektanta systemów klimatyzacji
 • Analiza porównawcza wybranych rozwiązań dla wentylacji i klimatyzacji sal chorych w Polsce: bezpieczeństwo mikrobiologiczne, koszty inwestycji i eksploatacji, obowiązujące przepisy
 • Analiza możliwości wykorzystania urządzeń absorpcyjnych do wytwarzania chłodu na przykładzie obiektu szpitalnego
 • Dobrostan w warunkach środowiska wewnętrznego w przychodniach i szpitalach – wyniki badań ankietowych prowadzonych wśród pielęgniarek i położnych
 • Metody ograniczenia ryzyka wystąpienia niezamierzonej hipotermii okołooperacyjnej pacjentów.

Szczegółowy program, rejestracja i więcej informacji na stronie www.klimatyzacjawszpitalach.is.pw.edu.pl

Miejsce: Gmach Fizyki, ul. Koszykowa 75, sala 111

Zapraszamy na drugi wykład z cyklu „Fizyka nowotworu”. Podczas najbliższego spotkania prelegentem będzie prof. Dariusz Plewczyński (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego), który wygłosi wykład pt. „Badanie wieloskalowej separacji faz przy użyciu wybuchowej perkolacji z rozdzielczością pętli pojedynczej chromatyny”.

Miejsce: online, Facebook

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone cytoplazmatycznej poliadenylacji w regulacji lokalnej translacji, co jest niezwykle ważne dla przewodnictwa w neuronach.

Prelegentką będzie mgr inż. Patrycja Wardaszka

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na Facebooku

Miejsce: Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej PW, ul. Wołoska 141

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. To inicjatywa 20 jednostek z całej Polski mająca na celu popularyzację inżynierii materiałowej. 

Obchody Dnia na Politechnice Warszawskiej będą się składały z dwóch części:

 • zajęć dla szkół średnich (w godz. 10.15-14.15), obowiązują zapisy,  
 • minifestiwalu naukowego dla małych i dużych (w godz. 16.00-18.30), wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia na stronie Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Miejsce: Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego 4

Zapraszamy na inaugurację drugiej edycję Projektu: W CENTRUM - przedsięwzięcia organizowanego m.in. przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Tym razem tematem przewodnim wszystkich działań jest hałas. Celem projektu jest dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego.

Harmonogram wydarzenia:

 • otwarcie wieczoru,
 • wykład inauguracyjny, który wygłosi dr Joanna Jurga, prowadząca badania nad wpływem bodźców zmysłowych na poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni,
 • wystąpienia gości,
 • prezentacja programu projektu HAŁAS: W CENTRUM,
 • zakończenie części oficjalnej,
 • rozmowy kuluarowe.

W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. prof. Krystyna Solarek – Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, kierowniczka Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej WAPW oraz Specjalności Urbanistycznej AiU2 „Miasto jako miejsce do życia”.

W kolejnych tygodniach odbywać się będą wykłady i warsztaty, a nasi studenci Wydziału Architektury będą pracować nad własnym projektem.

Organizatorzy: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Główny partner tegorocznej edycji: Grupa Saint Gobain.

Partnerzy: Stowarzyszenie Komfort Ciszy, Firma Doradcza Who Will Save The Planet, m.st. Warszawa.

Więcej informacji o inauguracji projektu na Facebooku

Miejsce: Gmach Główny PW

Już po raz 29. zapraszamy na targi pracy dla inżynierów i przyszłych inżynierów. To okazja poznać oferty pracy, praktyk i staży w firmach z branży technicznej, a tym samym rozpocząć lub rozwijać karierę zawodową.

Inżynierskie Targi Pracy są organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw.

Więcej informacji na Facebooku

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, Duża Aula

Podczas CXXIII koncertu z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” wystąpią: Paweł Kowalski (fortepian), Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem artystycznym Dariusza Zimnickiego, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkova. Dyrygent – Jerzy Maksymiuk.

Wstęp za zaproszeniami, które będą dostępne od 27 lutego 2023 r. w siedzibie Samorządu Studentów PW (Gmach Główny, p. 165) oraz w sekretariacie Prorektora ds. Studenckich (Gmach Główny, p. 112).

Miejsce: Centrum wystawiennicze EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14 

Wszystkie osoby zainteresowane studiami na Politechnice Warszawskiej zapraszamy na stoisko PW oraz prezentację o naszej Uczelni.

Przez dwa dni targów na stanowisku Politechniki będzie można spotkać studentów i pracowników, którzy opowiedzą o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji oraz życiu studenckim. Naszego stoiska nikt nie opuści z pustymi rękami - dla zwiedzających przygotowaliśmy materiały o naszej Uczelni i gadżety. 

10 marca (w piątek) o godz. 9.30 zapraszamy do sali C2 na prezentację o PW, a w godz. 12.00-13.00 do stolika nr 2 na indywidualne, dłuższe rozmowy.

Więcej informacji o XXXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym na stronie www.

Miejsce: Gmach Główny PW

Zapraszamy na wydarzenie z udziałem pracodawców z branży IT. Dla uczestników to, żeby znaleźć pracę, praktyki lub staż, dowiedzieć się, jakie są trendy na rynku IT i w którym kierunku warto się rozwijać.Podczas targów będzie można wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Academic Partners. Targi współorganizują: Samorząd Studentów PW, Biuro Karier PW, Wydziałowe Rady Samorządu: Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydziału Elektrycznego, Koło Naukowe Informatyków.

Więcej informacji na Facebooku

Masz pomysł, jak rozwiązać rzeczywisty problem – taki, z którym borykamy się na co dzień lub istniejący w skali globalnej? Zgłoś się do Konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona.

W Polsce konkurs odbywa się po raz trzeci, ale nasza Uczelnia już może pochwalić się sukcesami. W pierwszej edycji w krajowym etapie zwyciężył XTRUDE ZERO – pomysł Mike’a Ryana i Aleksandra Trakula. Studenci Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w Edynburgu zaprojektowali maszynę, która dezynfekuje i poddaje recyklingowi zużyte 3-warstowe maseczki chirurgiczne. W ubiegłym roku najlepsi w Polsce, a potem w międzynarodowym finale okazali się absolwenci i doktoranci PW: Tomasz Raczyński, Piotr Walter i Dominik Baraniecki. Opracowali inteligentny opatrunek, który ma pomóc w gojeniu się ran przewlekłych.

Dołącz do naszych laureatów i do 19 lipca 2023 r. zgłoś swój projekt do konkursu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.jamesdysonaward.org

Miejsce: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, sala 101

Zapraszamy na wykład z cyklu "O Architekturze". Gośćmi będą architekci z grupy projektowej CENTRALA.

Pracownię tworzą Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis. Jej celem jest zainicjowanie debaty o architekturze, inspirowanie interdyscyplinarnych działań związanych z architekturą i designem oraz tworzenie projektów artystycznych zapraszających do dyskusji na temat kondycji polskiej przestrzeni. To spotkanie polecamy wszystkim, którzy lubią research, badania i eksperymenty architektoniczne. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Więcej informacji o spotkaniu na Facebooku.

Cykl "O Architekturze" organizuje Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej.

Miejsce: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej CEZAMAT, ul. Poleczki 19, Warszawa

Zapraszamy na prezentację projektów zespołów doktorantów z Politechniki Warszawskiej. Przez kilka miesięcy laureaci MedTech-Athonu – „Inżynierowie dla medycyny” rozwijali swoje projekty. Efekty pokażą podczas Demo Day. Zobaczymy, na jakim etapie obecnie są przenośny system monitorujący dla osób cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, innowacyjna metoda detekcji biomarkerów choroby Alzheimera oraz biodegradowalny zestaw testowy do wczesnego wykrywania wirusa Lassa.

Najlepszy zespół wygra staż badawczy w wybranej jednostce Politechniki Warszawskiej.

Na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz.

Więcej informacji o Demo Day na stronie www.cezamat.eu.

Miejsce: Gmach Główny PW, krużganki na I piętrze

Zapraszamy na wystawę o życiu i dorobku Mikołaja Kopernika - wybitnego astronoma, twórcy heliocentrycznej teorii budowy Układu Słonecznego.

Na kilkunastu planszach zaprezentowano fakty z biografii Kopernika: dzieciństwo i młodość w Toruniu, studia w Krakowie i we Włoszech, życie i pracę po powrocie do Polski: we Fromborku, Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie, działalność publiczną, wczesne publikacje oraz istotę największego odkrycia. Wystawa pokazuje także wpływ Kopernika na dalszy rozwój nauki oraz dowody uznania i upamiętnienia Kopernika na świecie.

Wystawa jest hołdem Polonii kanadyjskiej dla Mikołaja Kopernika z okazji przypadającej w 2023 roku 550. rocznicy jego urodzin oraz 480. rocznicy śmierci.

Wystawa była, jest i będzie prezentowana w różnych miejscach w Kanadzie i Polsce.