Kalendarium

Miejsce: klub Remont, ul. Waryńskiego 12a

Zapraszamy na finał kategorii ROCK. Na scenie zaprezentują się studenckie zespoły rockowe oraz gość specjalny - zespół Pull The Wire.

Wstęp z biletami: za 10 zł (dla studentów PW) i 15 zł (dla pozostałych osób). Rezerwacja biletów odbywa się przez formularz

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to organizowane od 20 lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej wydarzenie promujące kulturę i rozwój talentów wśród społeczności akademickiej.

Więcej informacji o kategorii ROCK na Facebooku

Miejsce: Klub Komediowy Puenta, ul. Kolejowa 8/10

Zapraszamy na finał GAPA STAND-UP. W programie występy najlepszych studenckich komików w kraju oraz show gościa specjalnego - Bartosza Zalewskiego. Wstęp wolny.

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to organizowane od 20 lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej wydarzenie promujące kulturę i rozwój talentów wśród społeczności akademickiej.

Więcej informacji o kategorii STAND-UP na Facebooku

Miejsce: klub Stodoła, Warszawa, ul. Batorego 10a

Zapraszamy na koncertowe mikołajki!

Program:

 • godz. 18.00 - otwarcie klubu
 • godz. 19.00 - Jubileuszowy Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band
  Orkiestra świętuje 15. urodziny. Na fanów muzyki rozrywkowej i tanecznej czekać będzie żywa muzyka i urodzinowe niespodzianki. 
 • godz. 21.00 - koncerty na rzecz Szlachetnej Paczki
  Wystąpią Superkoloritas, Mathias Zachrisson i Planeta Polar.
 • godz. 23.00 - impreza klubowa z DJ-em

Wstęp na wydarzenie będzie możliwy po:

 • okazaniu wpłaty na rzecz Szlachetnej Paczki PW (link do zbiórki: zrzutka.pl/t8rzcy),
 • zakupie cegiełki Fundacji PW za dobrowolną kwotę (płatność możliwa jedynie gotówką przy wejściu, część dochodów zostanie przekazana na Szlachetną Paczkę).

Więcej informacji na stronie klubu Stodoła i Facebooku.

Miejsce: Otwarta Pracownia Jazdów, ul. Jazdów 3/6

Zapraszamy na finał kategorii FOTO i SZTUKA. W programie przedstawienie najlepszych prac i ogłoszenie wyników. Wstęp wolny.

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to organizowane od 20 lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej wydarzenie promujące kulturę i rozwój talentów wśród społeczności akademickiej.

Więcej informacji o kategorii FOTO na Facebooku

Więcej informacji o kategorii SZTUKA na Facebooku

Miejsce: Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49

Zapraszamy na finał GAPA POEZJA. W programie przedstawienie najlepszych prac w kategorii POEZJA i ogłoszenie wyników. Wstęp wolny.

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to organizowane od 20 lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej wydarzenie promujące kulturę i rozwój talentów wśród społeczności akademickiej.

Więcej informacji o kategorii POEZJA na Facebooku

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Sala Senatu oraz online

Zapraszamy na konferencję "Działalność naukowa - niedoceniany czynnik rozwoju cywilizacyjnego Polski".

Obrady będą poświęcone niedocenianiu w naszym kraju działalności naukowej jako istotnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego, które wyraża się m.in. skrajnym rozdźwiękiem między wzrostem zamożności Polski a nieproporcjonalnie niskimi nakładami na działalność naukową. Rozdźwięk ten jest wyrazem realnej polityki naukowej prowadzonej od kilku dekad, praktycznie niezależnej od zmieniających się politycznych barw władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Program konferencji:

 • Przedstawienie dokonań Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji z okazji 25-lecia jego działalności (prof. Józef Lubacz)
 • Przedstawienie głównych tez związanych z przedmiotem konferencji (prof. Marian Szczerek)
 • Dyskusja panelowa
  moderator: prof. Zbigniew Marciniak
  uczestnicy:
  – prof. Roman Cieślak, rektor Uniwersytetu SWPS
  – minister Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Edukacji
  – prof. Marcin Pałys, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  – Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich
  – prof. Marek Ratajczak, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Dyskusja z udziałem uczestników konferencji

Konferencję organizuje Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie konferencji

Miejsce: plac przed Gmachem Głównym PW

Zapraszamy na trzydniowy Kiermasz Świąteczny PW. To już tradycja, że na początku grudnia przed Gmachem Głównym stają domki ze świątecznymi specjałami. Centralnym punktem będzie oczywiście domek PW z politechnicznymi gadżetami i - to nowość - rękodziełem przekazanym przez naszych studentów, doktorantów i pracowników. Te wyroby będzie można otrzymać w zamian za datek - wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Stypendium pod choinkę - specjalne wyróżnienie dla zdolnych i aktywnych studentów i doktorantów PW.

Miejsce: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, ul. Koszykowa 75 (Sala Rady Wydziału)

Historie pięciu kobiet, które przeplatają się, tworząc wielogłos kobiecych doświadczeń. We współczesnych bohaterkach można odnaleźć te antyczne, o których opowieści stanowią inspirację, ale również przestrogę.

Choć spektakl tworzony jest głównie przez kobiety, zapraszamy również panów, aby wcielili się w rolę rozbitków, których statek roztrzaskał się o skały teatralnej wyspy.

Spektakle odbędą się 26 i 27 listopada o godz. 17.00 i 19.00. Wejściówki można zarezerwować online

Więcej informacji o spektaklu na Facebooku

Miejsce: online

Targi Pracy IT online to wirtualne wydarzenie łączące pracodawców i pracowników z branż IT i Data Science. Targi ułatwią szybkie nawiązanie kontaktu z pracodawcami, bezpośrednią komunikację z rekruterami i szybką ścieżkę aplikacji na wybrane stanowiska.

Wydarzenie organizują Fundacja Academic Partners, Biuro Karier PW, Wydział Cybernetyki WAT, WRS MiNi, WRS EiTI, WRS EE, Samorząd WZiM SGGW, Samorząd MiMUW, Samorząd WNE UW, Samorząd FUW, Biuro Karier UW, Samorząd PJATK.

Więcej informacji na stronie i Facebooku

Miejsce: online, Facebook

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone strukturom dwuwymiarowym. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Gościem będzie dr hab. inż. Agnieszka Maria Jastrzębska, profesor uczelni z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej - założycielka i prezeska spółki spin-off ADJ Nanotechnology. Prof. Jastrzębska przewodzi interdyscyplinarnym zespołem badawczym na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Zakładzie Materiałów Ceramicznych i Polimerowych. Jej zakres badań związany jest z zastosowaniem nanotechnologii w bioaktywnych materiałach złożonych z wielofunkcyjnych struktur nanokompozytowych. Obecnie jej badania łączą biomedyczne, środowiskowe i katalityczne zastosowanie nowych, dwuwymiarowych materiałów. Publikowała artykuły w wysoko recenzowanych czasopismach naukowych, przyczyniła się do powstania książek wydawanych przez Springer Nature oraz Elsevier oraz otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Znalazła się w światowym TOP 2% naukowców na rok 2021. W 2021 roku zdobyła Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej i wyróżnienie w 24. edycji corocznego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. W 2022 roku otrzymała Gospodarczą Nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Badania + Rozwój”.

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Miejsce: Gmach Główny PW, Sala Senatu

Zapraszamy na odczyt prof. Marka Konarzewskiego - biologa, badacza i popularyzatora nauki, profesora nauk biologicznych, pracownika naukowego Uniwersytetu w Białymstoku, członka korespondenta PAN, prezesa-elekta PAN.

Prof. Marek Konarzewski ukończył studia z biologii w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W 1990 obronił doktorat. W 1996 habilitował się na podstawie pracy "Allocation of energy to growth and respiration in avian postembryonic development". W 2004 otrzymał tytuł profesora nauk biologicznych. Obecnie jest profesorem w Katedrze Ekologii Ewolucyjnej i Fizjologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1991–1993 prof. Konarzewski był stypendystą Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, gdzie pracował z zespole badawczym amerykańskiego biologa Jareda M. Diamonda. W latach 2008–2013 był radcą-ministra ds. nauki i technologii ambasady RP w Waszyngtonie. W latach 2017–2021 pełnił funkcję doradcy Ministra Spraw Zagranicznych ds. nauki i technologii. W październiku 2022 wybrany przez Zgromadzenie Ogólne PAN na nowego prezesa Akademii w kadencji 2023–2026.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień z pogranicza ekologii ewolucyjnej i fizjologii ptaków i ssaków. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, licznych artykułów popularnonaukowych, książki popularnonaukowej "Na początku był głód", dwóch albumów fotograficznych o przyrodzie Doliny Biebrzy Puszczy Knyszyńskiej oraz tłumaczenia wyróżnionej nagrodą Pulitzera książki Jareda M. Diamonda "Strzelby, zarazki, maszyny".

Po odczycie odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać bezpośrednio z prelegentem.

Więcej informacji na stronie Centrum Studiów Zaawansowanych i Facebooku

Miejsce: Aula Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na wykład prof. M. Stanleya Whittinghama - laureata Nagrody Nobla z chemii w 2019 roku za prace nad akumulatorami litowo-jonowymi.

Noblista wygłosi wystąpienie pt. „The Electric Economy and Climate Change: The Critical Role of Energy Storage”.

Wykład odbędzie się w języku angielskim. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie www.pw.edu.pl/wykladnoblisty.

Miejsce: Gmach Główny PW, Wydziały, akademiki, online

Zapraszamy do dołączania do politechnicznej Szlachetnej Paczki. W tym roku chcemy pomóc rodzinom pani Bożeny i pana Krzysztofa.

Jak wesprzeć akcję?

 • dostarczyć dary (przede wszystkim żywność długoterminową, środki higieny i czystości) do specjalnych kartonów znajdujących się w różnych miejscach na PW,
 • wpłacić pieniądze na zbiórkę online: zrzutka.pl

Akcję koordynuje Samorząd Studentów PW przy współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów PW.

Więcej informacji na Facebooku

Miejsce: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, Warszawa, ul. Poleczki 19

W trakcie dwóch dni festiwalu pokażemy filmy fabularne (pełno- i krótkometrażowe) o tematyce naukowej zgłoszone na konkurs oraz poznamy jego zwycięzców. W ramach wydarzenia odbędą się także pokazy specjalne, panel dyskusyjny i spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim. 

Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny. 

Festiwal Filmów Naukowych na Politechnice Warszawskiej jest organizowany po raz pierwszy.

Więcej informacji o konkursie i Festiwalu na stronie CEZAMAT-u i Facebooku

Miejsce: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Na Politechnice Warszawskiej odbędzie się jedyne w Polsce spotkanie z Maxem Levchinem - współzałożycielem PayPal-a, przedsiębiorcą stojącym za sukcesem takich firm jak Yelp, Evernote i Yahoo, założycielem firmy Affirm – globalnego fintechu oferującego usługi odroczonych płatności, który stara się wprowadzić więcej przejrzystości do świat finansów. Affirm niedawno otworzył w Polsce swoje pierwsze europejskie biuro.

W trakcie spotkania będzie można m.in. dowiedzieć się, jak to się stało, że młody mieszkaniec Kijowa został CTO i współzałożycielem PayPal-a, czy Dolina Krzemowa wciąż jest najlepszym miejscem do budowania start-upu technologicznego, jakie technologie i języki programowania będą w przyszłości kluczowe, co Affirm ma do zaoferowania polskim developerom.

Spotkanie z gościem poprowadzi znany przedsiębiorca technologiczny - Artur Kurasiński.

Wydarzenie szczególnie polecamy developerom, studentom i wykładowcom, entuzjastom technologii i środowiska start-upowego.

Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji na Facebooku.

Spotkanie będzie transmitowane na YouTubie i Facebooku Politechniki Warszawskiej.