Współpraca biznesowa

Oferta technologiczna

Na Politechnice powstają rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki i pomóc ludziom. To odpowiedź naukowców na oczekiwania i potrzeby przemysłu i społeczeństwa. Takie projekty opisujemy na naszej stronie, dlatego zapraszamy do obserwowania Aktualności. Źródłem ciekawych i użytecznych informacji o naszym potencjale badawczo-technologicznym są opracowania z cyklu Badania - Innowacje - Technologie. Zachęcamy do lektury!

 

Przykłady technologii opracowanych przez naszych naukowców prezentujemy w specjalnych materiałach:

System UAV Baltic Nord (pdf, 431,34 kB)
Mikrosilnik rakietowy (pdf, 440,99 kB)
Radar XY-DemoRad (pdf, 430,51 kB)
Atrament do druku 3D (PDF, 434,49 kB)
Wosk pszczeli (pdf, 1018,43 kB)

 
O rozwiązania zapytaliśmy ich twórców. Zachęcamy do oglądania filmów, w których opowiadają o pracy nad technologiami, ich możliwościach i zastosowaniach.

 

Publikacje, patenty, spółki spin-off

W 2022 roku nasi badacze przygotowali ponad 3,1 tys. publikacji naukowych. Do Urzędu Patentowego RP zgłosiliśmy 95 projektów wynalazczych z Politechniki i uzyskaliśmy w Polsce 52 prawa wyłączne. Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej temu tematowi. Obecnie Politechnika ma udział w 25 spółkach spin-off. Dowiedz się o nich więcej na dedykowanej stronie
 

Transfer technologii

Eksperci z PW pomagają w aspektach naukowo-badawczych, a także prawnych, ekonomicznych i środowiskowych szeroko rozumianego transferu technologii. Rozumienie zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i szerokie zaplecze wiedzy technicznej umożliwiają przygotowania precyzyjnej i efektywnej oferty w zakresie wsparcia procesów transferu technologii, jej ochrony czy komercjalizacji. W sprawie współpracy z tym obszarze zachęcamy do kontaktu z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW oraz Instytutem Badań Stosowanych PW.

 
Budowanie wizerunku firmy/instytucji jako pracodawcy

Łączymy świat biznesu ze studentami i absolwentami PW, oferując organizację projektów i spotkań z pracodawcami. Firmy i instytucje zainteresowane dotarciem do kandydatów do pracy/praktyk zapraszamy do kontaktu z Biurem Karier PW.

 
Wynajem powierzchni

Jeśli chcesz wykorzystać któryś z budynków Politechniki w swoim projekcie, skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za administrowanie tym obiektem i omów z nią warunki współpracy.

W przypadku Gmachu Głównego, skontaktuj się z Działem Administracyjno-Gospodarczym: sekretariat.dag@pw.edu.pl, (22) 234 6251 lub (22) 234 7080.

Jeśli jesteś zainteresowany przestrzenią na Wydziale, kontakty znajdziesz na wydziałowych stronach www. Tu znajdziesz listę wszystkich Wydziałów.