Politechnika Warszawska w Best Global Universities Rankings

Trzecie miejsce w Polsce, 267. w Europie i 618. na świecie – to wynik PW w najnowszym ogólnoświatowym zestawieniu przygotowanym przez U.S. News & World Report.

fot. BPI

W tegorocznym rankingu uwzględniono 1678 uczelni z całego świata, w tym 31 z naszego kraju. Wyżej od Politechniki sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski (301. miejsce) i Uniwersytet Jagielloński (329. miejsce).

Rozwinięciem rankingu głównego jest Best Global Universities Subject Rankings, w którym Politechnika Warszawska została sklasyfikowana w sześciu kierunkach studiów.

• Chemistry – 410. pozycja na świecie;
  • Computer Science – 352. pozycja na świecie;
  • Electrical and Electronic Engineering – 331. pozycja na świecie;
  • Engineering – 275. pozycja na świecie;
  • Materials Science – 277. pozycja na świecie;
  • Physics – 332. pozycja na świecie.

Ranking Best Global Universities powstał w oparciu o 13 kryteriów, m.in. dotyczących reputacji naukowej, publikacji i cytowań czy umiędzynarodowienia. Ranking należy do czołowych rankingów światowych tzw. grupy „Big-4”, do których należą ponadto: Shanghai Ranking – Academic Ranking of World Universities (ARWU), Times Higher Education – World University Rankings (THE), QS World University Rankings (Quacquarelli Symonds – QS).

Twórcą rankingu jest firma U.S. News & World Report zajmująca się przygotowywaniem informacji, opinii, porad konsumenckich, rankingów i analiz.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu: