PW w rankingu Times Higher Education by Subject: computer science

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 501-600 w międzynarodowym zestawieniu Times Higher Education by Subject: computer science. PW zajmuje też drugie miejsce wśród polskich szkół wyższych.

fot. BPI

W rankingu znalazło się jeszcze 10 innych uczelni z naszego kraju. Według rankingu liderami w obszarze informatyki są Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski (miejsca 301-400). Pozostałe uczelnie z Polski zostały sklasyfikowane na miejscach 601-800 i są to: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska i Uniwersytet Jagielloński.

W zestawieniu znalazło się 827 uczelni z całego świata – 77 więcej niż w roku ubiegłym. Najlepsze wyniki w rankingu generalnym uzyskały University of Oxford oraz Stanford University.

Zestawienie opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Do stworzenia rankingu wykorzystuje się 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie (waga: 30%), badania (waga: 30%), cytowania (waga: 27,5%), umiędzynarodowienie (waga: 7,5%) i przychody z przemysłu (waga: 5%).

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu: