PW w Round University Ranking - Life Sciences

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce i 441. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk przyrodniczych.

Politechnika Warszawska

fot. BPI

Poza Politechniką Warszawską w zestawieniu znalazło się pięć uczelni z Polski:Uniwersytet Jagielloński (282. Pozycja) Uniwersytet Warszawski (348. pozycja), Politechnika Gdańska (504. pozycja), Uniwersytet Łódzki(514. Pozycja) oraz Politechnika Łódzka (569. pozycja).

W tegorocznej edycji RUR Subject Rankings Life Sciences umieszczono 690 uczelni. W pierwszej dziesiątce znalazło się sześć szkół wyższych ze Stanów Zjednoczonych, cztery z Europy (po jednej  ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii oraz dwie ze Szwecji).

Najwyżej w zestawieniu sklasyfikowano Johns Hopkins University, Harvard University oraz ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology).

Ranking bierze pod uwagę 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu.