PW w Round University Ranking - Humanities

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na czwartym miejscu w Polsce i 413. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk humanistycznych.

Gmach Główny PW

Poza Politechniką Warszawską w zestawieniu znalazło się cztery uczelnie z Polski: Uniwersytet Warszawski (152. pozycja), Uniwersytet Jagielloński (189. pozycja), Uniwersytet Łódzki (303. pozycja) oraz Politechnika Gdańska (502. pozycja). Politechnika Warszawska poprawiła swoje miejsce o 29 pozycji względem ubiegłorocznej edycji.

W tegorocznej edycji RUR Subject Rankings Humanities umieszczono 710 uczelni. W pierwszej dziesiątce znalazło się siedem uczelni wyższych ze Stanów Zjednoczonych oraz trzy z Wielkiej Brytanii.

Najwyżej w zestawieniu sklasyfikowano Massachusetts Institute of Technology (MIT), Uniwersytet Yale oraz Uniwersytet Pensylwanii, wszystkie uczelnie z pierwszej “trójki” pochodzą z USA.

Ranking bierze pod uwagę cztery kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu