Rok akademicki 2020/2021

PW w Rankingu Kierunków Studiów 2021

Opublikowano: 22.06.2021 09:00

Zdjęcie studentów PW pracujących w warsztacie

22 kierunki studiów prowadzone na naszej Uczelni znalazły się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Aż 17 z nich sklasyfikowano na pierwszym miejscu. Więcej najlepszych kierunków prowadzi tylko Uniwersytet Warszawski (23).

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Opublikowano: 22.06.2021 08:13

Zdjęcie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby, Dziekanów i Prodziekanów PW z pamiątkowymi dyplomami rankingu uczelni Perspektywy 2021

Wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

Politechnika Warszawska w Round University Ranking 2021 - Technical Sciences

Opublikowano: 15.06.2021 18:21

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na drugim miejscu w Polsce i 356. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk technicznych. W stosunku do poprzedniego roku poprawiliśmy swoją pozycję aż o czterdzieści miejsc.

Politechnika Warszawska w Round University Ranking 2021 - Natural Sciences

Opublikowano: 15.06.2021 18:17

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce i 484. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk przyrodniczych. W stosunku do poprzedniego roku poprawiliśmy swoją pozycję o dziesięć miejsc.

Politechnika Warszawska w rankingu CWTS Leiden 2021

Opublikowano: 11.06.2021 16:49

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska zajęła 5. miejsce wśród polskich uczelni oraz 597. na świecie w najnowszym rankingu CWTS Leiden. Oznacza to wzrost o jedną pozycję w gronie uczelni krajowych i awans o 4. lokaty w zestawieniu światowym

Awans PW w rankingu QS WUR

Opublikowano: 09.06.2021 08:51

Zdjęcie Gmachu Głównego

To zestawienie najlepszych uczelni na świecie

PW w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych GRAS 2021

Opublikowano: 26.05.2021 11:54

Znamy najlepsze na świecie uczelnie w 54 dyscyplinach naukowych. Politechnika Warszawska została sklasyfikowana w czterech z nich, z czego trzy razy na pierwszym miejscu w Polsce (dwa razy ex aequo z innymi uczelniami).

Politechnika Warszawska w rankingu RUR

Opublikowano: 27.04.2021 11:54

zdjęcie gmachu Politechniki

PW sklasyfikowano na 540. miejscu na świecie (awans o 11 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.

Politechnika Warszawska w rankingu CWUR

Opublikowano: 26.04.2021 13:43

PW znalazła się na 686. miejscu (awans o 31 pozycji) w międzynarodowym rankingu CWUR (The Center for World University Ranking). Zajęliśmy piątą pozycję w kraju, przed nami sklasyfikowano trzy uczelnie oraz jeden instytut badawczy.

PW po raz pierwszy w Times Higher Education Impact Ranking

Opublikowano: 22.04.2021 15:10

Politechnika Warszawska aktywnie włącza się w działania wpisujące się w Społeczną Odpowiedzialność Uczelni. W tym roku pierwszy raz wzięliśmy udział w rankingu pozwalającym porównać naszą aktywność w tym obszarze z innymi uczelniami.

Politechnika Warszawska w rankingu ProRank

Opublikowano: 15.03.2021 10:18

Zdjęcie Gmachu PW

Czwarte miejsce w Polsce, 255. w Europie oraz 532. na świecie – tak wygląda klasyfikacja PW w najnowszej edycji rankingu kształcenia szkół wyższych ProRank.

Ranking wynagrodzeń absolwentów uczelni technicznych – PW liderem

Opublikowano: 09.03.2021 11:55

Zdjęcie absolwentów PW przed Gmachem Głównym

Zgodnie Ogólnopolskiemu Badaniem Wynagrodzeń (OBW) mediana wynagrodzeń absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia na Politechnice Warszawskiej to 7 641 zł. Jest to najwyższa wartość wśród publicznych uczelni technicznych.

Politechnika Warszawska w rankingu URAP

Opublikowano: 04.03.2021 14:25

W najnowszej edycji University Ranking by Academic Performance zajęła piąte miejsce w Polsce oraz 658. pozycję na świecie.

PW w rankingu QS by Subject

Opublikowano: 04.03.2021 14:17

W najnowszej edycji rankingu QS by Subject ponownie zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Engineering & Technology. W kategorii Natural Sciences utrzymaliśmy trzecią pozycję w kraju.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Opublikowano: 08.02.2021 10:31

W najnowszym zestawieniu "Web of Universities", prezentującym uczelnie najbardziej widoczne w Internecie, Politechnika Warszawska zajęła 512. miejsce na świecie (awans o 22 pozycje). Jest też czwartą najbardziej widoczną uczelnią w Polsce.

Wyniki World’s TOP 2% Scientists 2019

Opublikowano: 14.01.2021 15:40

Gmach Główny PW

Politechnika Warszawska znalazła się na trzecim miejscu w Polsce pod względem liczby najchętniej cytowanych badaczy w 2019 roku. Osiągnęliśmy to dzięki 42 pracownikom naukowym, którzy znaleźli się wśród najczęściej cytowanych dwóch procent naukowców na świecie.

Mistrzowski program Executive MBA Szkoły Biznesu PW

Opublikowano: 07.01.2021 10:15

Budynek, w którym mieści się Szkoła Biznesu PW

Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej (SEM) FORUM sklasyfikowało program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej w najwyższej, mistrzowskiej klasie tegorocznego ratingu Programów MBA.

Awans Politechniki Warszawskiej w rankingu QS EECA

Opublikowano: 16.12.2020 14:47

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na 12. miejscu w rankingu obejmującym najlepsze szkoły wyższe z krajów rozwijającej się Europy oraz centralnej Azji. W stosunku do ubiegłorocznej edycji awansowaliśmy o 2 pozycje.

Politechnika Warszawska najlepsza w rankingu EngiRank

Opublikowano: 10.12.2020 15:11

Zestawienie uwzględnia uczelnie z 13 europejskich krajów. EngiRank (European Ranking Of Engineering Studies) został przygotowany przez fundację Perspektywy we współpracy z Foundation for the Development of the Education System – FRSE.

PW w Round University Ranking – Social Science

Opublikowano: 10.12.2020 14:02

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na czwartym miejscu w Polsce i 575. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk społecznych.

PW w Round University Ranking - Humanities

Opublikowano: 10.12.2020 13:56

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na czwartym miejscu w Polsce i 413. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk humanistycznych.

PW w Round University Ranking - Life Sciences

Opublikowano: 16.11.2020 14:34

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce i 441. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk przyrodniczych.

Politechnika Warszawska wśród najsilniejszych marek w Polsce

Opublikowano: 03.11.2020 14:03

Magazyn „Press” i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ogłosiły wyniki XIII edycji badania TOP MARKA.

PW w rankingu Times Higher Education by Subject: computer science

Opublikowano: 28.10.2020 14:12

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 501-600 w międzynarodowym zestawieniu Times Higher Education by Subject: computer science. PW zajmuje też drugie miejsce wśród polskich szkół wyższych.

PW w rankingu Times Higher Education by Subject: physical sciences

Opublikowano: 28.10.2020 14:04

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 801-1000 w międzynarodowym zestawieniu Times Higher Education by Subject: physical sciences. PW zajmuje też trzecie miejsce ex aequo wśród polskich szkół wyższych.