Szkoła Biznesu PW doceniona za program Executive MBA

Studia prowadzone w naszej Szkole Biznesu zajęły 23. miejsce wśród programów EMBA w Europie w rankingu QS EMBA Rankings 2020. To najwyższe miejsce wśród programów tego typu prowadzonych w Polsce.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Zestawienie najlepszych studiów EMBA zostało przygotowane przez międzynarodową organizację Quacquarelli Symonds (QS).

Tegoroczna klasyfikacja Executive MBA prezentuje najlepsze programy na świecie, ale też pokazuje je w ujęciu regionalnym. Uczelnie współzałożycielskie Szkoły Biznesu PW, czyli HEC Paris oraz London Business School zajęły - odpowiednio - 2. i 3. miejsce, a uczelnia partnerska Politecnico di Milano uplasowała się na 27. pozycji w zestawieniu.

Metodologia rankingu firmy QS uwzględnia m.in. reputację każdej ze szkół biznesu wśród naukowców i pracodawców, a także dane na temat studentów i absolwentów, w tym np. podwyżki wynagrodzeń.

Quacquarelli Symonds jest wiodącym na świecie dostawcą usług, analiz i informacji dla globalnego sektora szkolnictwa wyższego. Za misję stawia sobie umożliwienie osobom na całym świecie wykorzystanie ich potencjału poprzez edukację i rozwój kariery. Organizacja od 2004 roku przygotowuje rankingi uniwersytetów, a także przeprowadza ankietę studencką, dotyczącą nastrojów, motywacji i preferencji przyszłych studentów.

Pełny ranking dostępny jest tutaj