Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Awans o 11 pozycji, czwarte miejsce w Polsce i 534. na świecie – to wyniki PW w najnowszym zestawieniu "Web of Universities", które prezentuje uczelnie najbardziej widoczne w Internecie.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

fot. BPI

W rankingu sklasyfikowano blisko 12 tys. szkół wyższych z całego świata. Z grona krajowych uczelni wyższe miejsce od Politechniki Warszawskiej zajęły Uniwersytet Warszawski (pozycja 373. – awans o 18 pozycji), Uniwersytet Jagielloński (pozycja 381. – awans o 113 pozycji, największy wśród polskich uczelni w tym zestawieniu) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza (pozycja 517. – awans o 10 pozycji).

Webometrics to zestawienie, które powstaje w oparciu o cztery kryteria: widoczność, doskonałość, otwartość i obecność.

Ranking publikowany jest od 2004 roku, zawsze co pół roku. Jego twórcą jest Cybermetrics Lab, grupa badawcza z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej.