Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Czwarte miejsce w Polsce i 545. na świecie - to wyniki PW w najnowszym zestawieniu "Web of Universities", które prezentuje uczelnie najbardziej widoczne w Internecie.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu sklasyfikowano blisko 12 tys. szkół wyższych z całego świata. Z grona krajowych uczelni wyższe miejsce od Politechniki Warszawskiej zajęły Uniwersytet Warszawski (pozycja 391.), Uniwersytet Jagielloński (pozycja 494.) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza (pozycja 527.).

Webometrics to zestawienie, które powstaje w oparciu o cztery kryteria: widoczność, doskonałość, otwartość i obecność.

Ranking publikowany jest od 2004 roku, zawsze co pół roku. Jego twórcą jest Cybermetrics Lab, grupa badawcza z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej.

Pełne wyniki zestawienia