Politechnika Warszawska w rankingu U-Multirank

W tegorocznym rankingu U-Multirank Politechnika Warszawska uplasowała się na trzecim miejscu w Polsce.

Gmach Główny PW, fot. BPI

Otrzymaliśmy trzy oceny A (bardzo dobre) – twórcy rankingu przyznali nam najwyższą ocenę w kategorii studia ukończone w terminie, absolwenci pracujący w regionie oraz publikacje współtworzone z partnerami z regionu. Wyżej od nas zostały ocenione dwie uczelnie z Warszawy – Szkoła  Głowna Handlowa z czterema ocenami bardzo dobrymi oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny, który podobnie jak nasza Uczelnia miał trzy oceny bardzo dobre. Pozostałe dwie uczelnie w znajdujące się w pierwszej piątce zestawienia to Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski.

U-Multirank to wielowymiarowy ranking uczelni z całego świata ukierunkowany na użytkowników. Zestawienie pozwala porównywać ze sobą konkretne aspekty funkcjonowania uczelni. W tegorocznej edycji znalazło się 1786 szkół wyższych z 92 krajów.

Zawarte w zestawieniu dane obejmują pięć obszarów: nauczanie, badania, transfer wiedzy, umiędzynarodowienie oraz zaangażowanie regionalne.

U-Multirank jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Rankingu Szanghajskiego, QS World University Ranking oraz Times Higher Education World University Ranking.

Wyniki polskich uczelni dostępne w załączonym pliku.

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznego zestawienia jest dostępnych na stronie U-Multirank.