Znak Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska w rankingu MosIUR

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na miejscu w przedziale 801-900 rankingu Three University Missions Moscow International University Ranking 2020. W tegorocznej edycji sklasyfikowano 14 uczelni z Polski. 

W tym roku udało nam się awansować do kolejnej grupy miejsc – w poprzednim rankingu zajmowaliśmy miejsca w przedziale 901-1000. Najlepszą z polskich uczelni jest Uniwersytet Warszawski (130. miejsce). Przed PW w rankingu znalazły się także Uniwersytet Jagielloński (miejsca 301-350),  Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (miejsca 701-800 ex aequo).  

W globalnej czołówce znalazły się przede wszystkim uczelnie ze Stanów Zjednoczonych (czternaście w pierwszej dwudziestce) z Uniwersytetem Harvarda na czele. Na drugim miejscu sklasyfikowano Massachusetts Institute of Technology (MIT), a ostatnie miejsce na podium zajął Uniwersytet w Cambridge.

Ranking w swojej nazwie i metodyce odnosi się do trzech tradycyjnych ról, jakie pełnią uczelnie wyższe. To edukacja, badania naukowe oraz współpraca z lokalnymi społecznościami. Do dokładnej oceny wykorzystano 16 wskaźników pogrupowanych w trzy wymienione wcześniej kategorie. W rankingu sklasyfikowanych zostało 1500 uczelni. Zestawienie ma dość krótką historię, tegoroczny ranking to czwarta edycja. 

Pełną tabelę rankingową można odnaleźć pod adresem https://mosiur.org/ranking/.